Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje PC-pravidelně pípá; co to může být ?

Zdravím,
dnes mi po cca pěti hodinách kleknul počítač. Do PC jsem nenainstalovávala žádný software a ani neměnila hardware. Zkoušela jsem postupně vše odpojit a násladně zapnout, bohužel výsledek byl pouze takový, že po odpojení (HDD, VGA, RAM)- najednou; se počítač zapnul a pak ani ne po minutě zase skončil.
Zvuk jsem nahrála přes mobil-ericsson, formát .amr
Tak snad to pomůže k vyřešení mého problému;-)

Pipani.amr

používáš starý "přímotop" pentium4 - drží ti dobře chladič na procesoru? nehýbe se?

podle http://www.motherboard.cz/mb/albatron/PX865PEProV20 .htm používáš paměti typu DDR266/333/400.
dole mají nějakou poznámku k taktování pamětí - asi by chtělo zkontrolovat frekvenci procesoru a zároveň časování pamětí v biosu. aha, tuším se ti pc vůbec nerozjede - takže odpojit napájecí šňůru, oddělat bočnici, na fotce vlevo dole je kulatá baterka - vyjmout ven z desky, na chvíli zkratovat kontakty v patici, vrátit baterku, zapnout.

pípá furt? dá se dostat do biosu?

verze 2 může být jen mírně jiná revize plošného spoje, ale můžeš parametry pro jistotu ověřit v tenké knížce co se dávala k pc/základní desce, nebo kousek vedle.
ta poznámka o kompatibilitě jen pro určité kombinace cpu/pamětí je tam taky.

ddr sdram je totéž (důležité je že tam není ddr2 - ale ty tuším chipsety pro tvůj procesor nepodporovaly).
čili zkusit si ještě půjčit tento paměťový modulek, jestli se s ním board rozjede, když kolega tvrdí že deska je dobrá.

jestli máš dodák/fakturu od počítače se soupiskou dílů, bylo by zajímavé vědět co je tam za typ procesoru a ram.

Ha, to jsem opět já. Jedu teď provizorně na slabším PC... každopádně jsem našla dodací list. K RAM pamětím: původní sestavě byly - RAM D256MB 400MHz FW DDR dvakrát, pamět jsem asi před půl rokem rozšířila o www.softcom.cz
Jinak dle mého neodborného názoru to RAMkama není, neboť jsem zkoušela různé kombinace a vždy stejný výsledek.
Jinak dnes jsem zkoušela vyndat procesor(CPU P4/3000 800MHz HT 478 BOX INTEL) a po spuštění to nepípalo vůbec, je tedy možné, že problém je v nefunkčím CPU, nebo počítač nedokáže bez procesoru ani pípnout-a to doslova ;-)

může/nemusí být.
bez procesoru v té desce opravdu nemá co pípat. vyštrachej někide na stránkách výrobce té desky jaké procesory to podporuje, poptej se známých zda se jim něco takového neválí v šuplíku.

když si představím, že cpu který je nutný k tomu aby blikal kurzor ve wordu, bere 100w na zahazování poloviny předpovězených instrukcí, protože je není schopen z 3ghz jádra protlačit na 133mhz sběrnici, tak mi připadá že tehdy v intelu managorům dost hrabalo.