Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje PC-pravidelně pípá; co to může být ?

Zdravím,
dnes mi po cca pěti hodinách kleknul počítač. Do PC jsem nenainstalovávala žádný software a ani neměnila hardware. Zkoušela jsem postupně vše odpojit a násladně zapnout, bohužel výsledek byl pouze takový, že po odpojení (HDD, VGA, RAM)- najednou; se počítač zapnul a pak ani ne po minutě zase skončil.
Zvuk jsem nahrála přes mobil-ericsson, formát .amr
Tak snad to pomůže k vyřešení mého problému;-)

Pipani.amr

Většina lidí nemá doma dost prostředků k vyzkoušení čím to je. Možná zaseklý ventilátor, vadná ram usmažena grafárna. Můžeš postupně zkoušet měnit a shánět si díly od známých nebo to hoď do servisu. Samo to nejspíš nepřestane pokud to není jen přehřáté.

Grafická karta již několikrát vyndána a následně zandána, také jsem zkoušela vyměnit za jinou grafickou kartu, bez úspěchu:-( Také jsem zkoušela jiné ramky i do jinech slotů, ale zkrátka nic. V PC se zas tak nevyznám a bez Windowsů nejsem schopna napsat sestavu, ale pokusim se: zakládní deska je albatron px865pe pro, g. karta nx6600gt, víc bohužel nejsem schpona poskytnout. Jinak samozřejmě HDD - dva dál už je toho na mě moc.

Najprv to odpoj od 230V a nechaj to vychladnut aspon pol hodinu. Potom to skus zapnut. Ak to po vychladnuti nabehne (aspon po win) tak mas niekde odpadnuty chladic a sa to prehrieva.
Ak to nie je prehrievanim tak odpoj vsetko nepotrebne nechaj v doske len CPU, RAM a grafiku, ak to nenabehne tak skus kupit novu knoflikbaterku do dosky. Ak ani to nepomoze a skusala si uz inu RAM a inu grafiku, tak potom je v haji doska alebo zdroj. Uistit sa ze jumper clear cmos v doske je v spravnej polohe (nie clear), vid navod k doske.

ne, pasta nijak nechladí. jejím smyslem je vyrovnat nerovnosti opracování pro dokonalý přítlak, čili její vrstva má být co nejtenčí.

zkus rukou jestli jde chladičem na procesoru a na grafické kartě hýbat, pak znamená že drží špatně a nechladí.

edit: my jednoprsťáci jsme jacísi pomalí :( ale podle té fotky se mi víc nelíbí grafika.
ale je to odhad od boku, víc ti řekne servis.

Tak jsem už vyzkoušela i jiný zdroj, stále nic, samotnou základní desku jsem půjčila kámoši ten ji otestoval a prej normálně funguje.
Jsem už opravdu poněkud mimo, neboť už nemám páru, kde se stala chyba.

pokud základní deska pípá s jedinou ramkou (zkoušeny různé kusy ram?) pak to vypadá na ramku nebo základní desku.
jenže nic neodejde jen tak, viděl bych to na kontrolu v servisu. protože jestli byl příčinou vadný zdroj, mohl toho vzít víc sebou a nepomůže náhodně kupovat jednotlivé díly.

jiný zdroj jsi zkoušela, board jinde prý taky. chtělo by to půjčit si někde bezcenný ram modul který se někomu válí doma, třeba 256mb, jestli se s ním deska rozjede. typ desky/ram nepíšeš, čili musíš mít ten modul v ruce.

ale protože odpovědi je nutné z tebe trochu páčit (chápu že se neživíš skládáním a servisem pc), chtělo by to přizvat někoho kdo něco takového dělal - nemá cenu stát nad hromadou šrotu která týden nejede, a nevědět co je vadné, člověk pak ani nemá odhad co ho to v servisu může stát.

používáš starý "přímotop" pentium4 - drží ti dobře chladič na procesoru? nehýbe se?

podle http://www.motherboard.cz/mb/albatron/PX865PEProV20 .htm používáš paměti typu DDR266/333/400.
dole mají nějakou poznámku k taktování pamětí - asi by chtělo zkontrolovat frekvenci procesoru a zároveň časování pamětí v biosu. aha, tuším se ti pc vůbec nerozjede - takže odpojit napájecí šňůru, oddělat bočnici, na fotce vlevo dole je kulatá baterka - vyjmout ven z desky, na chvíli zkratovat kontakty v patici, vrátit baterku, zapnout.

pípá furt? dá se dostat do biosu?

verze 2 může být jen mírně jiná revize plošného spoje, ale můžeš parametry pro jistotu ověřit v tenké knížce co se dávala k pc/základní desce, nebo kousek vedle.
ta poznámka o kompatibilitě jen pro určité kombinace cpu/pamětí je tam taky.

ddr sdram je totéž (důležité je že tam není ddr2 - ale ty tuším chipsety pro tvůj procesor nepodporovaly).
čili zkusit si ještě půjčit tento paměťový modulek, jestli se s ním board rozjede, když kolega tvrdí že deska je dobrá.

jestli máš dodák/fakturu od počítače se soupiskou dílů, bylo by zajímavé vědět co je tam za typ procesoru a ram.

Ha, to jsem opět já. Jedu teď provizorně na slabším PC... každopádně jsem našla dodací list. K RAM pamětím: původní sestavě byly - RAM D256MB 400MHz FW DDR dvakrát, pamět jsem asi před půl rokem rozšířila o www.softcom.cz
Jinak dle mého neodborného názoru to RAMkama není, neboť jsem zkoušela různé kombinace a vždy stejný výsledek.
Jinak dnes jsem zkoušela vyndat procesor(CPU P4/3000 800MHz HT 478 BOX INTEL) a po spuštění to nepípalo vůbec, je tedy možné, že problém je v nefunkčím CPU, nebo počítač nedokáže bez procesoru ani pípnout-a to doslova ;-)

může/nemusí být.
bez procesoru v té desce opravdu nemá co pípat. vyštrachej někide na stránkách výrobce té desky jaké procesory to podporuje, poptej se známých zda se jim něco takového neválí v šuplíku.

když si představím, že cpu který je nutný k tomu aby blikal kurzor ve wordu, bere 100w na zahazování poloviny předpovězených instrukcí, protože je není schopen z 3ghz jádra protlačit na 133mhz sběrnici, tak mi připadá že tehdy v intelu managorům dost hrabalo.