Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tiskárna HP D1400 - usb nebylo rozpoznáno

Chtěla jsem zapojit tiskárnu HPD1400 a při instalaci jsem udělala chybu a USB jsem zapojila dřív než jsem nainstalovala SW z CD. Nyní mi tiskárna nefunguje. Už jsem vše odinstalovala, restartovala a znovu instalovala, ale USB pořád hlásí, že toto zařízení nefunguje správně - nebylo rozpoznáno. Je nějaká možnost nápravy?

Spust instalator a strc zapnutu tlaciaren vtedy ked ta k tomu vyzve. Instalujes to urcite z CD k tej konkretnej tlaciarni?
Je mozne ze pomoze aj strcit tlaciaren a najst si to zariadenie v spravcovi zariadeni (pod USB root hubmi) a odstranit ho klavesa Del (potom odpojit) a restart, a potom to nainstalovat spravne.
Pouzit dodany kabel (alebo ak nemas dodany tak nejaky kratsi a kvalitnejsi USB kabel) a strkat to do zadneho portu na PC.

Niekde si pozicaj nejaky slusny a kratky kabel. Kabel by mal snad tusim aj v krabici s tlaciarnou. U teba nebol?
P.S. Skus aj ine USB porty na PC, ale tlaciaren strkaj len ked mas spusteny instalator a vyzval ta k strceniu tlaciarne. Nestrkaj tlaciaren pred instalaciou. A ked tlaciaren strcis do PC tak cakaj. Ten HP instalator potrebuje tzvycajne nejakych 10-20sekund kym sa spamata.
P.S.2. Ak sa nespamata ani po pol minute a zostane ti tam otvorene okno ze "nasiel sa novy HW" tak klikaj na "dalej", nie na "zrusit".

kabel nebyl u tiskárny, dokupovala jsem ho zvlášť. Mám instalaci před dokončením, vyzvalo mě to k zapojení USB, to jsem udělala a po chvílí se objevila hláška: zařízení USB nebylo rozpoznáno. Mám několik USB vstupu a nikde se to nechytí.

zpátky odinstaluj ovladač tiskárny, ve správci zařízení pak odeber usb, po restartu se samo doinstaluje.
zkus připojit flashku jestli funguje, jinak možná chybí ovladače chipsetu základní desku z cd, přiloženého k základní desce/pc.
když to chodí, tiskárnu ještě nepřipojuj a spusť instalaci ovladačů - samo tě to k připojení tiskárny vyzve.

všechno co je přes usb se instaluje takto - nejdřív ovladač, pak připojit.

Vid odpoved vyssie. Este doplnok - je to CD k tej tlaciarni? Bolo to vsetko v zalepenej krabici alebo ti dali len tak co im zrovna prislo pod ruku? Co presne je na tom CD napisane?

Zo spravcu zariadeni mozes odstranit aj vsetky USB controllery (tlaciaren maj odpojenu) a restart. A potom spust ten HP instalator a tlaciearen pripoj az ked ta vyzve.

Tak instalaciu zrus, aj tak ti to nefunguje. Podla mna je to bud blbe CD, alebo nanic kabel (alebo este to nerus a skus si pozicat od niekoho nejaky slusny kabel, sak USB kabel ma doma snad uplne kazdy kto ma PC a tlaciaren). Nemas ziaden iny USB kabel? Co ja viem k nejakemu inemu zariadeniu, inej tlaciarni apd.

Tak ak mas WindowsXP tak skus http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareList?os= 228&lc=en&cc=us&dlc=en&product=2510644&lang=en
to full featured software. (alebo ak mas Vista tak si tam naklikaj ze mas Vista (32bit alebo 64bit podla toho aky mas - vypise to ovl.panley - system), z linku v predch.prispevku)
Skus aj iny kabel. Ked nepomoze ani ten stiahnuty ovladac ani iny kabel (hlavne kratky, na skusku, nech nema viac ako 2m), tak napis, mozno bude treba aj odstranit nejake .inf. Ale najprv skusit stiahnut ten ovladac zo stranok HP, a kratky kabel.

Jake dva subory. Ked tahas nieco z jedneho linku (ten u ktoreho je uvedene "full featured software" alebo take nieco, netahaj nic ine) tak sa ti stiahne len jeden subor. Ten spustis, a postup instalacie by mal vypadat podobne ako instalacia z toho tvojho CD. Ak to nevypada tak ako z CD, tak sa to asi len rozpakovalo do nejakej zlozky tak potom z tej zlozky spustis setup.exe.

dnes jsem vyměnila kabel za kratší a hned se tiskárna chytila. Tak to bylo opravdu tím dlouhým kablem. Byl 3m dlouhý, chtěla jsem tiskárnu dát mimo stůl, tak proto ten dlouhý kabel. Ale jsem ráda, že už konečně tiskne. Díky moc za trpělivost.
Nevím proč 2 soubory. Prostě se mi v adresáři objevily. Možná ten jeden byl neúplný, protože jsem při stahování omylem restartoval PC. Mo ale už je to vše v pořádku. Měj se a zase někdy se s nějakým problémem ozvu. Mám pořád něco.