Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kapacita sítě

Dobrý den,

rad bych se vas zeptal, zde existuje nejaky soft, který otestuje kapacitu a spolehlivost celé sítě ... Tzn. max rychlost, stabilita apod. ... ?

Dekuji Vam!

Neexistuje. Tedy ho alespon neznam a jestli existuje, tak bude sakra drahy. Nemuzete vse vytezovat/merit z jednoho zdroje. V siti je prilis mnoho koncovych bodu, je nehomogenni, kazde zarizeni/OS se k ruznemu traficu stavi jinak, rozhoduje i nastaveni bezpecnosti/pravidel na koncovych bodech, na routrech, na switchich, QoS, multicasty, broadcasty, kvalita ovladacu sitovych karet na koncovych stanich a serverech. Je toho opravdu prilis.
Jestli Vas neco trapi, sem s tim, treba bude existovat reseni bez auditu cele site.

Ja pouzivam iperf ( ovsem vyzaduje dva linuxove stroje proti sobe, umi jet TCP i UDP ). Pro windows bych asi doporucil FTP protokol ( je temer bez balastu kolem jakym je obaleno treba wokeni sdileni. To je navic narocne na procesor ), na jedne strane server, na druhe klient a dat stahovat nejaky velky soubor. A divat se na grafik ( bud ve windows, nebo si nejaky network monitor stahnout ).