Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sestava pro serverové PC

Ahoj,
hledám komponenty pro serverové PC, chtěl bych něco s výkoným procákem, ramkou, rychlým diskem a kvalitní sítovkou, aspon myslím nemám se servrovým PC zkušenosti, grafiku bych chtěl asi integrovanou Ati a procák asi AMD, jinak nevím.

Chtěl bych aby to bylo co nejmenší možná nějakou desku od VIA ale nevim taky s ní nemam zkušenosti jak je to s výkonem atd.

Můžete mi poradit co na server? a jaký OS ?

(na srv poběží dost aplikací Apache, kamarád by chtěl i Mangos, atd.)

Díky

Takové dotazy už tu byly...

http://pc.poradna.net/question/view/244417-linux-se rver

Na seriózní provoz potřebuješ hlavně konektivitu. Zatížení serveru si otestuj třeba na Vmware a pak můžeš koupit hardware odpovídající výkonem. Bude to prostě pécéčko, skutečné serverové komponenty asi kupovat nebudeš.

Edit: OS vybírej podle aplikací které na tom poběží. Nebudeš-li chtít ASP.NET nebo nějakou specifickou Win aplikaci, asi nemá smysl o Windows uvažovat.

Když mam 2GB fyzickou pamět tak nevim jak ve Vmware dát 2GB už při 1,5gb to běží pomalu.
Při dnešní ceně ram asi 2 nebo 4gb , ale nemam jasno v procesoru jestli bude v pohodě x2 4200+ nebo něco silnějšího ?
Konektivita bude snad dobrá v praze prej 16Mb minimálně.

ASP.NET neplánuju spíš jen PHP, MySQL (400mb zatím) a ten Mangos, kvuli Mangos si nejsem jistej jestli beha pod Linuxem, kamarad to nevi.

Hlavně bych chtěl poradit s deskou viděl jsem od VIA takovou malou s integrovanou grafikou, ale nevim jestli to je pro výkon.

nejspíš je to dělané na to aby to bylo co nejmenší, nejméně to žralo, bude to mít jednokanálové paměti-kdoví jestli ne sodimm (do notebooků), omezenou rychlost i počet disků. Na server obecně dost nevhodné.

Integrovaná grafika přece jen trochu výkonu vždy sežere, nová pcie stojí kolem 500kč
product.jsp

kvuli Mangos si nejsem jistej jestli beha pod Linuxem

podle wiki je to nějaká gamesková aplikace, a je to Opensource, takže není problém zkompilovat.

a ještě jednou: nejprve si ujasni požadavky, co vlastně od serveru chceš (software, velikost databáze, průměrná velikost transakce, počet konkurenčních uživatelů, .. těch metrik je hodně), a teprve z toho se určuje konečná konfigurace (tedy jaký CPU, desku, řadič, disky apod.)

Když to tu tak čtu, tak nevycházím z údivu.

Co vlastně chceš na tom serveru provozovat? "Apache" je hodně široký pojem, a může to znamenat prostý webserver, který utáhne jeden MIPS CPU na 250MHz, ale taky to může být full featured Apache připojený k SQL, používající PHP a na němž jede nějaká složitá webová aplikace (potom nemusí stačit ani profi víceprocesorový server).

Dále je tu otázka spolehlivosti, podpory pro OS atp. Rozhodně se nevyplatí stavět "server" z komponent pro levné domácí PC v případě, že na tomto serveru má běžet aplikace, která bude kritická a výpadek serveru bude znamenat problémy.

P.S.: Virtálnímu stroji NEMŮŽEŠ přidělit celou fyzickou RAM (tedy můžeš, ale je to totální nesmysl který jasně ukazuje, že virtualizaci vůbec nerozumíš)

Chci provozovat Apache, MySQL kolem 500MB, PHP. nic složitého jsem začátečník takže nic složitého ani nijak super důležitého.
Na servru by měli běžet dva Mangose zkoušel jsem to na svém PC (athlon 4200+, 2gb ram, asus m2n-e) a beželo to v pohodě ale nevím jak je to náročné když se tam připojí třeba 30 lidí.

To je vše co tam poběží možná Hamachi a nějaká remote kontrol nic víc.

P.S.: Zas takovej blb nejsem je mi to celkem jasný, jen sem ragoval na příspěvek nad, nemůžu si přece otestovat 4GB ramku když mam fyzickou 2GB.