Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Různě frekvence tří ddr2

Dobrý den. Nejdříve se hodí popis zařízení:
DIMM1: Kingston HyperX KHX8500D2/1GN (1066 DDR2, 1GB)
DIMM2: Kingston HyperX KHX8500D2/1GN (1066 DDR2, 1GB)
DIMM3: Corsair XMS2 CM2X1024-5400C4 (667 DDR2, 1GB)
Základní deska: Asus P5K PRO

Takže problém mi dělá to že když chci nastavit v biosu frekvenci pamětí každé zvlášť tak to nejde a jde nastavi frekvence jen celkově. To znamená že když dám 667 MHz tak neviužiju pořádně ty co jdou na 1066 MHz a když dám 1066 tak se mi utaví ta co zvládne jen 667 MHz. Když dám režim automatické nastavení tak se mi daj všechny na 667. Nevíte já je nastavit každé zvlášť ??? dik

No vyhodit jsem jí měl původně v plánu ale bez tý pomalý co tam původně byla to dělá problémy. když jí vyndám tak to normal v biosu nastavim jen na ty dvě ale když pak chci spustit windows tak se to sekne. tak to restartuju a ono mi to napiše něco že se změnil hardware a nastavte bios. tak nám bios menu, ale vše zůstalo nastavený tak jak sem to udělal. znova spustim windows a de to. ale když příště zapínám pc tak zas musim přes bios menu protože jinak to nejde. je to nějaký divný a vůbec nechápu proč to nejde. určo to bude nějaká kravina ale nevim jaká.

Manuál je v angličtině a anglicky zatim moc neumim. Jo a už to bez ní nerozjedu vůbec. Vše je O.K. ale když se má načíst Windows tak se oběví jen černo. jednou to tam dokonce napsalo že součást systému nelze najít (c\windowsysystem32\pci... a nějaká koncovka ale nevim už jaká) problém nejspíše odstraníte opětovnou instalací windows nebo tak něco. což je blbost protože s tou pomalou to de. podle mě by se možná mělo nejdřív něco nastavit ve windowsu a pak jí vyndat, ale nevim protože v těhle věcech sem docela amatér a sem rád když vim k čemu to slouží. já fak nevim no. a dík

No takže: Při frekvenci 1066 se ve cvíli kdy se má začít spouštět windows xp ta to napíše: v souboru c\windowsysystem32\pci.sys se oběvila chyba. vložte cd se systémem a po vložení stiskněte r pro opravu. při přetrvání problému se obraťe na správce. Nějak tak to tam bylo. Dál při 1002 MHz se mi windows spustí ale asi tak po 5 minutáh běhu se mi celej kousne a můžu to jen restartovat. při 867 MHz se mi ani nic nenačte a po chvíli se to restartuje a pak napíše: overloocking failed. reconfigurate bios.... No a na 800MHz a níž to funguje v poho (jo a de to už i jako dual channel a i ve všech frekvencích). Takže buď to netvládne windows což je asi blbost, nebo sou to šidský ramky a při vyšší frekvenci dělaj problémy, a nebo fakt nevim. A myslim si že bych tam klidně moh nechat i tamtu a dát to na těch 667 (myslim že by byl celkový výkon vyšší) nebo ji mám vyhodit a nechat to na těch 800 ?? jak řikám. v tomhle sem amatér a tak nevim. ale alespoň fungujou bez tý pomalý :D

Ked si amater tak do biosu daj load defaults, save&exit a nesahaj tam na nic.

A RAM otestuj pomocou memtest86 (napr. na ultimate boot CD) alebo pomocou goldmemory (goldmemory.cz). On to nemusi byt problem s RAM ale trebars ti nestiha zdroj apod.

P:S. tu 667 vyhod, vykon s nou bude nizsi, a dost drasticky.

hele jak tak na to koukám tak příště než něco budu kupovat tak se zde poradim protože sem zde zatim vyřešil všechny své problémy :-D . No fakt dík moc a tu starou asi někomu prodám :D nevíš za kolik bych jí moh tak prodat když mám pc o vánoc ?? :-D ne si dělám srandu se kouknu kolik stála a uvidim. no jinak fakt moc dík. já s tim mám problém už asi 5 měsíců ale byl sem línej to řešit. zdar a sílu

Netusim, skus to dat na aukro alebo co a uvidis.
No, nevyriesil si nic, ptz nieco ti tam nestiha, ma to ist 800MHz na 1.8V alebo 1066 na 2.2V (ziadne ine frekvencie tam neskusaj nastavovat), pri casovani 5-5-5-15.

Mozes skusit 1066 na 2.3V (potom ale pozor na prehrievanie) ale to co sa ti tam deje nie je normalne, malo to ist na 2.2V, nieco ti nestiha. Mozes skusit aj miesrne zvysit casovanie co ja viem 6-6-6-nieco vyssie apod. ale to je len obchadzanie nejakeho ineho problemu...

Su to spozdenia pri komunikacii. Neries to, nechaj to tak. Ide to na 800MHz /1.8V (alebo 1.9V)? Uz si tam pustil goldmemory? Lebo dokial tam nepustis poriadny test RAM tak nebudes vediet ci tie RAM resp. PC je OK alebo nie.
Ak to nejde ani na 800MHz/1.9V, tak to PC (doska, zdroj) alebo RAM moduly maju nejaky VAZNY problem.

goldmemory (alebo memtest86 alebo ultimate boot CD) si stiahnes ako .iso a napalis na CD (napalit CD z obrazu) a nabootujes z CD.

Ak to prejde cez goldmemory cely cyklus testov bez chyby (par hodin) na 800MHz/1.8V tak to nechaj na tych 800MHz (ak by boli problemy mozes skusit 1.9V), tych 1066 ak to nejde tak sa na to vykasli, to je aj tak pretaktovavanie aj chipsetu aj RAMky, to je uz asi na ten chipset moc :-)