Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows XP Pro OEM CZ

Zdravím
CHtěl bych Vás poprosit o radu. Co přesně znamená zkratka OEM u OS Windows XP Pro ? Slyšel jsem, že je to verze, která je vázána na hardware. Znamená to, že pokus si tuto verzi koupím a nainstaluji a do budoucna bych měl nové PC musím si koupit nové Windows?
Děkuji za odpověď.

Diky, nový počítač bude komplet, takže i základní deska . To znamená, že je to na nic:-( Jiná možnost neexistuje, myslím tím použít ty samý Widle na novým PC?? Starý PC rozhodně upgradovat nebudu, jsou to vyhožený prachy.

Měnil jsem základní desku, procesor a paměti, OEM Windows pak normálně nainstaloval, ale nešly zaktivovat přes internet, tak jsem jim zavolal, zeptali se proč jsem výměnu provedl (odešla deska) a na kolika počítačích tyto Windows používám (pouze na tomto jednom) a aktivační číslo mi nadiktovali bez problémů.