Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno snížení priority automatických aktualizací

Dobrý den,
HP Home i XP Pro od SP3 vždy po startu PC spouští wuauclt pod svchost a zabírá vždy nějakých 98% systémových prostředků. Nic nestatuje (samozřejmě, že něco ano), pouze kontroluje. Na počítači se tak start systému prodlouží o nějakých 5 až 10 minut než se aktualizace ukončí. S tím, že to je po instalaci SP3 si nejsem zcela jistý, ale předtím s SP2 tento problém nebyl. SP3 byl v případě XP Home instalován jako integrovaný balík z instalačního média při nové instalaci.

Obvykle to řeším tím, že v Process exploreru snížím ručně prioritu na below normal ení problém. Doběhne, ale nebrzdí. Obdobný problém mám práci s klientem SAV, který vlivem nastavené politiky provádí scan po startu. Problém je zejména u pomalejších PC. U dvoujader to prakticky poznat není. Toto ale už s SP3 nesouvisí, jen se jedná o proces spuštěný po startu, který brzdí.

Potřeboval bych proto radu, zda je možné nějak natrvalo např. přes registry nastavit, aby vybrané procesy spouštěné po startu měly vždy nižší prioritu, tzn. below normal (6)

Tak bohužel, úprava v registru nepomohla. Startuje to stále s prioritou 8 (podle process explorer).

Přiznám se, že to, co je uvedeno pod odkazem http://mygreenpaste.blogspot.com/2007/05/setting-pr iority-of-service-process-via.html nevím jak použít a jak zajistit jeho provedení.

Předpokládám uložení

Const BELOW_NORMAL = 16384
Set objWMIService = GetObject
("winmgmts:\\.\root\CIMV2")
Set colServices = objWMIService.ExecQuery("SELECT * FROM Win32_Service where name='wuauserv'")
For Each oService in colServices
Set colProcesses = objWMIService.ExecQuery("SELECT * FROM Win32_Process where ProcessId=" & oService.ProcessId )
For Each oProcess in colProcesses
oProcess.SetPriority(BELOW_NORMAL)
Next

např. do souboru priorita.vbs a spuštění přes
cscript c:\priorita.vbs

Ale nevím kdy, aby se to vždy aplikovalo před spuštěním wuau

To zní rozumně. Díky.

Něčeho jsem dosáhl, ale zatím nevím, jestli to bude fungovat. Ještě vyhledávání neproběhlo.
Vytvořil jsem si dávku priorita.vbs s textem uvedeným o příspěvek výše. Uložil ji na plochu a asocioval vbs s cscript. Po spuštění dávka proběhne, a na prioritu 6 se nastaví rodičovský svchost. Priorita wuauclt (potomek svchost) zůstane na 8.

Ve skriptu je chyba, správně je

Const BELOW_NORMAL = 16384
Set objWMIService = GetObject ("winmgmts:\\.\root\CIMV2")
Set colServices = objWMIService.ExecQuery("SELECT * FROM Win32_Service where name='wuauserv'")
For Each oService in colServices
Set colProcesses = objWMIService.ExecQuery("SELECT * FROM Win32_Process where ProcessId=" & oService.ProcessId )
For Each oProcess in colProcesses
oProcess.SetPriority(BELOW_NORMAL)
Next