Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde spustit hra

Dobrý den.před nedávnem jsem koupil hru REX. Při spuštění mi přejede DEMo, které nejde ani kliknutím přeskočit, a po něm mi najede hláška, že se vyskytla chyba a program neodpovídá.
Na hře píší že je potřeba
OS Windows 98/Me/2000
Proc.Pentium 166 MHz, pamět 32RAM
4x rychlostní CD-ROM, DirectX7.0(to nevím co je:.( )
Zvukovka 16-bit.

Můj OS.
WIN XP Home editon verze 2002
AMD Atlon(tm)64x2 Dual Core Processor 5000+
2,61Ghz, 2GB RAM
grafika NVIDIA GForce 8600GT
CD-ROMka- HL-DT-ST-DVD-RAM-GSA-H58N

díky za radu. Denis P. Pardubice

Máš jiný OS, jinou verzi DirectX a divíš se, že to nefunguje? Zkusil ses podívat, zda existuje nějaký patch, kontaktovat výrobce nebo spustit tu hru v režimu kompatibility pro nějaký podporovaný systém?
To napíše jen "vyskytla se chyba"?

omloovám se za nedostačující info v tom, že píší že na spuštění hry je potřebaminimálněten Os win98.
Ano, po kokončení Dema to vyhodí tabulku že při puštění se vyskytla chyba a program neodpovídá.
Známý má stejný OS jako já a hra mu běží, chtěl jsem to jen zkusit, zda by jste nevěděli v čem může být háček.

Znamy ma aj stejny PC? S dualcore CPU? Asi nie. Moze pomoct nejaky blokovaci SW na vypnutie jedneho jadra CPU neviem zhlavy nazov pozri si dnesne dotazy na poradni a najdes, prip. vypnut druhe jadro CPU v BIOSe ak tam take nastavenie je.
Prip. ako som uz pisal directx si preinstalovat cely balik od MS, a pohladat patch na strankach vyrobcu hry atd.

Balik DirectX je na www.microsoft.cz (okienko hladanie) alebo na www.microsoft.com.

Stare hry vseobecne mozu mat problemy s novym PC (vidis predsa ze hra je pre Win98/2000, vidis tam niekde ze to je aj pre WinXP?). Niekedy je na strankach vyrobcu hry nejaky patch (www stranky vyrobcu mas urcite napisane na krabici hry), niekedy sa treba pohrat napr. s ovladacmi grafiky (skusit starsie verzie, zo stranky vyrobcu grafiky, nvidia.com), a niekedy to proste nejde.

Mozes skusit aj nainstalit si virtualne PC a do neho Win98 :))