Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vylepšení pc

Dobry den,
Chci si nejak vylepsit pc a moc tomu nerozumim tak bych se chtel na vas obratit jestli by jste mi nepomohli, rad si totiz zahraji najakou tu hru a muj pocitat uz na ty nejnovejsi nestiha.
Ma konfigurace:
Intel Pentium4 3,00GHz
Zakladní deska-Intel sandusky D945PSNLK P4 LGA775, DDR2, 1394, SATA2, NET
PAMET DIMM 2x512MB DDR2, 400MHz, CL3, KINGSTON
GRAFICKA KARTA- GIGABYTE GEFORCE 6600 GT PCI-E
ZDROJ- FORTON 350W

Vymena by se asi mela tykat graficke karty a pridani pameti ram a asi mozna i zdroje akorat nevim co vse mi podporuje ma deska tak jestli by jste mi v tom poradili a napsali priblizne ceny novych komponentu.

Dekuji mnohokrat za odpoved

8000 tisíc je osm milionů, to by byl počítač z pravýho zlata vykládanej briliantama :-) Ne, vážně, grafika je hodně slabá na dnešní dobu, dal bych tam nějakýho Radeona 3850 na AGPčku a další gigo ramky, pokud teda nechceš měnit celou základovku i s procesorem.

EDIT: sakra, teď jsem si teprve všiml, že tam je PCI-E, takže kartu samozřejmě na PCI-E :-[

Asi souhlasím viz mia...

do stávajícího PC dát jedině HD 3850, která je z nových výkonných grafik relativně nejméně náročná na odběr a také zcela jistě maximum k tomu procesoru - o silnější nemá smysl přemýšlet. Snad i ten zdroj Fortron 350W (PNF, PNR nebo GLN?) by to mohl nějak sfouknout (i když 350W dnes dávat do herních strojků se mi moc nezamlouvá - tady ho ale již vlastníte - možná by ho byla škoda, toť otázka)...?

Buď nový kit DDR2 2x1 GB

nebo také možnost (v případě velké šetřivosti) doplnit zbylé sloty tím, co už tam asi je:

2x Kingston DIMM 512MB DDR II 400MHz KVR400D2N3/512 (Cena s DPH: 414,- Kč)

Další možnost je - přišetřit k 8 000 Kč tak cca 1 500 - 2 000 Kč a může být nový comp na hry jak víno i s OS.

Vypadalo by to např. +- takto (+ zbylé komponenty jako skříň atd.):

Gigabyte MA770-DS3 - AMD 770 (Cena s DPH: 1 380,- Kč)
AMD Athlon 64 X2 5000+ EE (Cena s DPH: 1 273,- Kč)
Patriot DIMM 2048MB DDR II 800MHz PSD22G800KH (Cena s DPH: 872,- Kč)
GigaByte HD4850 GV-R485-512H-B 512MB, PCI-E (Cena s DPH: 3 511,- Kč)
Fortron Blue Storm II 500W (Cena s DPH: 1 369,- Kč)
Microsoft Windows XP Home Edition CZ OEM (Cena s DPH: 1 726,- Kč) [nebo + 300 Kč Vista Premium]

(vybráno z czechcomputer.cz)

10 131 Kč.

Dekuji za rady, takze asi ted nejlevnejsi by bylo dat tam ten radeon HD 3850 plus doplnit ty ramky na 2GB a na chvili by mi to mohlo postacit a po case si poridit neco lepsiho a nebo kdybych to ted prodal muzete mi prosim tak odhadem napsat za kolik by se to dalo prodat (popr kde na tu sestavu umistit inzerat) je u toho jeste HDD 250G a LG vypalovacka.

Zkuste si nejprve pro orientaci přečíst něco blíže k HD3850 a podívat se, jak se chová v kterých hrách, jež máte v plánu hrát:

http://www.extrahardware.cz/megatest-grafickych-kar et-iii-duely?page=0,1

http://www.extrahardware.cz/test-256-vs-512-mb-pame ti-u-radeonu-hd-3850?page=0,25

Ten udaný zdroj by "mohl" HD3850 zvládnout, když ho už máte, můžete jej zkusit využít, ale jako nový bych ho nekupoval.

Ještě k procesoru... Pokud máte Pentium 4 - některý z poslednějších typů jako 630/631, tak by ještě ve hrách (ne velmi náročných) něco v nepřetaktovaném stavu měl "sfouknout" [630 byla o malinkatý/nepříliš podstatný kousek herně lepší než Athlon 939/3000+/Venice], aniž by extra brzdil grafiku. V náročných nových hrách již ovšem bude/může být mínusem (někdy větším, někdy menším - v závislosti na konkrétní hře). Opět něco ke čtení pro +- představu:

http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_conte nt&task=view&id=8301&Itemid=57&limit=1&limitstart= 1 1

Závěrečné rozhodnutí (koupit HD3850 nebo přišetřit na nové PC i s lepší grafikou) je ovšem čistě na Vás, protože nejlépe sám víte, kolik máte financí a co konkrétně (tituly/náročnost) a v jaké kvalitě (rozlišení/AA atp.) chcete hrát.

Jinak lepší koupě by byla HD3850/512MB/DDR3 třeba opět od Sapphiru, který má mj. i o drobek vyšší takty oproti konkurenci.

Asi nejrozumnější by bylo to celé prodat a pořídit sestavu např. co spočítal VN s tím že tam v rozpisu chybí case (cooler master elite cca 1000kč), HDD (WD640AAKS cca 1650kč) a dvd pálička (sata, cca 650kč).

Levnější by bylo koupit tu 4850 a 2*1giga ram (s tím že starší vga počká ve skříni na rozhodnutí prodat to celé a nechat si jen 4850 a nové ram ) jenže by zřejmě nestačil zdroj (protože jen cpu sežere až 100w) a tím se to celé komplikuje.