Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem u pc nejde zvuk

zdravim potřeboval bych poradit. u mého pc mi odešla zakladni deska v servisu jsem si ji nechal vymenit ale u stare desky byla zvukova karta realtek a u této nové je soundmax adi ad1988 ale bohužel mi zvuk nejde. ovladače jsou instalované konektor spravne zapojen. zkuste prosím poradit. dík

Ak si menil dosku za iny typ tak je nejlepsie preinstalovat Windows, lebo inac ti bude vsetko blbnut.
Bez reinstalacie Win by mohlo pomoct odinstalovat ovladace starej zvukovky (napr. z ovl.panel - pridat/ubrat programy), nainstalovat vsetky ovladace novej dosky (chipset, zvukovka, atd) z CD prilozenej k doske alebo z www stranok vyrobcu tej konkretnej dosky, ziadne ine ovladace (!). A prip. mozno bude treba v ovladacie panely - zvuky nastavit spravne zariadenie na vystup zvuku. Odporucam ale novu cistu instalaciu Win.

servisman mi menil tiež zakl.dosku ale nechal mi povodnu zvukovku /bola zastrčena v slote/ že je lepšia ako nova vstavana na menenej doske.Ale musel tu novu vstavanu odpojiť v biose aby šla ta pôvodna.Aspoň tak tvrdil.Tak ja len či ten pan tiež nema zvukoviek v P.C.do aleluja.

Ano, ak mas externu, tak je dobre (nie je to ale nutne) v BIOSe vypnut (nie "odpojit") tu integrovanu.
Predtym si to ale napisal nezrozumitelne, resp napisal si nieco uplne ine :) A dotazovatel ma myslim iny problem (aj ked aj ten original dotaz je IMHO trochu zmeteny).