Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroj z PC a stmívač na světla

Dobrý den,
hned na začátek se chci omluvit. Nevím, kam přesně toto téma patří, tak jsem ho zařadil sem.
A rovnou k problému..
Mám zdroj z pc klasický Eurocase 350W. Na 12V větvi je 16A max. Zdroj je poupravený tam, aby když se dá do zásuvky, tak jede (Zelený a černý vodič jsou permanentně spojeny). Je potřeba asi 150-160W (30W Sinkor a 3 výkonové LED pásky 20W metr (budu zapojovat po 1,5m) takže v mém případě 30W + ještě nějaká rezerva na poslední volnou stmívatelnou větev na stmívači. Dále mám stmívač na světla TC420. K němu mám připojený Sinkor LED 30w, který funguje na 24V. Stmívač funguje v rozmezí 12-24V ale potřeboval bych napájet ze stmívače 24V světlo a LED pásky, co jsou na 12V. Na stmívači je společné + ale - je rozdílné takže mé otázky jsou..
1. Šly by dvě 12V větve na zdroji dát dohromady a udělat z toho 24V 16A max pro napájení stmívače?
2. Šlo by dát (když bude zařízení pod 24V) na stejný vstup všechny světla s rozdílnou voltáží? Stačilo by pouze tam, kde chci 12V připojit odpor a kde chci 24V nechat být jen tak nebo je potřeba nějaký měnič (Popř. jaký a jak ho zapojit)?

Děkuji za rozumné odpovědi

To jsem zkoušel ale pokaždé, když jsem něco zkoušel, tak jsem si to ověřil a nešlo by to. Poradna je od toho aby radila, za což děkuji ale radši se 500x zeptám, než abych to skonil a zbytečně něco rozbil nebo vystavil sebe nebo kohokoliv jiného v mém okolí nebezpečí.

Děláš dobře. Jak se říká: dvakrát měř, jednou řež.
S tím zdrojem bych do toho určitě nešel. Eurocase patří mezi nejhorší značky, ale občas se najde vyjímka, kde drží několik let.
Chtělo by to nějakého elektrikáře, já dělám jen s PC a občas mobily, takže moc neporadím, jen ti dám tip. Možná ti to pomůže.
Každopádně takové bastlení mě baví taky :-) Dej vědět, jak jsi to vyřešil.

https://www.gme.cz/spinany-zdroj-mean-well-rs-50-24