Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení ke vzdálené ploše

Mám doma 3 PC:
1. Staré PC AMD Athlon (Win 2000), k němu je připojen modem Vigor 2500 We.
2. Nové PC (Win XP 64bit), má MB s wifi, přes wifi v MB se připojuje k Athlonu. K tomuhle PC se občas potřebuji připojit přes vzdálenou plochu.
3. Noťas (taky s wifi, Win XP 32bit).

Nové PCčko se mi zavirovalo. Odvirovala jsem ho a při té příležitosti jsem usoudila, že když už se v tom hrabu, tak by bylo dobré zabezpečit síť. Nastavila jsem jí tedy ochranu přes WEP. Síť funguje, na net se dostanu ze všech 3 PC. Ale přes vzdálenou plochu se k novému PC nepřipojím. Dřív to přitom fungovalo. Zrušila jsem WEP, síť je opět nezabezpečená, na net se dostanu, ale vzdálená plocha stále nefunguje. Při pokusu o připojení přes vzdálenou plochu dostanu hlášku:
Připojení ke vzdálenému počítači se nezdařilo.
Vzdálená připojení nejsou v počítači povolena nebo je počítač zaneprázdněn a nemůže přijímat nová připojení. Je také možné, že dochází k problémům v síti, které připojení znemožňují.
Pokuste se k počítači připojit znovu. Pokud bude stále k této chybě docházet, obraťte se na správce.

Připojení přes vzdálenou plochu povoleno je, to jse zkontrolovala. Ping funguje. PCčko se fláká, nic nedělá, nemělo by být ničím zaneprázdněno. Mohou na to mít vliv nějaká nastavení routeru nebo je to čistě záležitost Windows na PC, ke kterému se chci připojit?

z popisu mi není jasné kde mezi čím je router (amd má modem, nové pc má wifi, notebuk též)

že jsem tak zvědavý: ta kombinace "nové PC" a "Win XP 64bit" - to je nějaký druh masochismu? ok, je možné že to fak někdo potřebuje, ale proč teda ne nová vista místo xp 64bit v.0.9?

proto nejde tight vnc? ten nemá výjimku na fw?

co to bylo za typ viru - co nefungovalo? obyčejný stupidní spyware? nebo nějaké přesměrování netového připojení jinam?
následky některých virů odnášela knihovna winsock; těžko říct čím se bavil virus s administrátorským 64-bit přístupem a čím to teď spravovat. lze přeorat systém instalací vyššího servicepacku (pokud je)?

Tight VNC už mi jde, ten jsem zprovoznila. Ale já chci i vzdálenou plochu, protože ta je téměř všude bez nutnosti cokoli instalovat.

Windows by měly mít nainstalované kompletně všecky aktualizace. Minulý týden jsem je tam instalovala po delší době (párkrát se nám v práci stalo, že po instalaci aktualizací byly s Win problémy, tak od té doby se do aktualizací moc nehrnu), bylo jich docela dost najednou. A pak to PCčko začalo zlobit (do instalací aktualizací nezlobilo), tak jsem pustila antivirák Avast Home a ten našel asi 4 zavirované soubory. Ale moc konkrétní nebyl - prý Trojan-gen {Other}, soubory byly viewgui.exe a pak ještě nějaký, který se do truhly nedal přesunout, tak jsem ho smazala - instalátor DB2. Teď jsem doinstalovala všecky aktualizace, které se mi nabídly a furt to nejde. Terminal Service běží.

Ještě jsem zkusila změnit jednu věc v nastavení routeru. Teď je stav následující:
1. Z nového PC na noťas se přes vzdálenou plochu připojím, tzn. router je snad nastaven dobře.
2. Z noťasu na nové PC ne - už to nehlásí tu neurčitou vše zahrnující zprávu jako včera, ale prý je problém ve jméně, hesle nebo doméně - to je ale vše správně, daný uživatel má povoleno připojování přes vzdálenou plochu.

tak se chová verze home, nebo je něco špatně v policies.
vzal bych jiný disk, nainstaloval xp+sp3, ze záplat pouze tu jedinou na dns a vypnul navždy automatické aktualizace, a zjiťoval bych jestli se nová instalačka chová normálně.

vzdálená plocha: máme naopak všude realvnc, protože používáme různé verze windows podle stáří a vzdálená plocha byla použitelná jen někde. navíc si nemůžem dovolit vypnout zobrazení na vzdáleném pc ve výrobě. aha, ale důvody dole chápu. ostatně vnc zdomů přes vpn je nepoužitelně pomalé.

Dík, ale já to potřebuju přes vzdálenou plochu. Jednak se k tomu PCčku občas připojuju z práce a analyzuju z práce a admin by se asi divil, proč na firemní PCčko instaluju nějaký teamviewer, který ke své práci, za niž jsem placená rozhodně nepotřebuju, jednak potřebuju, aby přes vzdálenou plochu měli přístup k mému PCčku i další lidi a nechci je nutit, aby si instalovali kvůli tomu nějaký soft.

Vygooglila jsem, že je nutné, aby pro dané síťové připojení byl nainstalován Klient sítě Microsoft, pak prý tlačítko Network ID nebude disablované. Janže při pokusu o jeho instalaci skončím na
Could not add the requested component. The error is: The remote procedure call failed.

teoreticky googlit, lepší je zeptat se nějakého firemního íťáka.

docela čumím - že pro doinstalaci sítě xp64 znovu potřebují instalační cd, takto se snad chovaly naposledy win9x nebo nt4.

edit: předpokládám že iso instalačního cd jde stáhnout i z netu, i když to nebude přímo od ms. pro doinstalaci ms network bez spolupráce s it_crowd to stačí.