Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení ke vzdálené ploše

Mám doma 3 PC:
1. Staré PC AMD Athlon (Win 2000), k němu je připojen modem Vigor 2500 We.
2. Nové PC (Win XP 64bit), má MB s wifi, přes wifi v MB se připojuje k Athlonu. K tomuhle PC se občas potřebuji připojit přes vzdálenou plochu.
3. Noťas (taky s wifi, Win XP 32bit).

Nové PCčko se mi zavirovalo. Odvirovala jsem ho a při té příležitosti jsem usoudila, že když už se v tom hrabu, tak by bylo dobré zabezpečit síť. Nastavila jsem jí tedy ochranu přes WEP. Síť funguje, na net se dostanu ze všech 3 PC. Ale přes vzdálenou plochu se k novému PC nepřipojím. Dřív to přitom fungovalo. Zrušila jsem WEP, síť je opět nezabezpečená, na net se dostanu, ale vzdálená plocha stále nefunguje. Při pokusu o připojení přes vzdálenou plochu dostanu hlášku:
Připojení ke vzdálenému počítači se nezdařilo.
Vzdálená připojení nejsou v počítači povolena nebo je počítač zaneprázdněn a nemůže přijímat nová připojení. Je také možné, že dochází k problémům v síti, které připojení znemožňují.
Pokuste se k počítači připojit znovu. Pokud bude stále k této chybě docházet, obraťte se na správce.

Připojení přes vzdálenou plochu povoleno je, to jse zkontrolovala. Ping funguje. PCčko se fláká, nic nedělá, nemělo by být ničím zaneprázdněno. Mohou na to mít vliv nějaká nastavení routeru nebo je to čistě záležitost Windows na PC, ke kterému se chci připojit?

Vygooglila jsem, že je nutné, aby pro dané síťové připojení byl nainstalován Klient sítě Microsoft, pak prý tlačítko Network ID nebude disablované. Janže při pokusu o jeho instalaci skončím na
Could not add the requested component. The error is: The remote procedure call failed.

teoreticky googlit, lepší je zeptat se nějakého firemního íťáka.

docela čumím - že pro doinstalaci sítě xp64 znovu potřebují instalační cd, takto se snad chovaly naposledy win9x nebo nt4.

edit: předpokládám že iso instalačního cd jde stáhnout i z netu, i když to nebude přímo od ms. pro doinstalaci ms network bez spolupráce s it_crowd to stačí.