Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Možná málo vykonný zdroj?

Zdravím,

potřeboval bych poradit. Při hraní her, kdy se teplota grafické karty stoupne 70%, tak začne mi zdroj dělat hluk. Ostatní komponenty nedělají takový hluk nejvíc ten zdroj. Jakmile snížím teplotu gk na 60%, tak už takový hluk to nedělá. Žě by vážne bylo málo 620W? Nebo byl více vytížený? Zkoušel jsem snad všechno. Undervolt grafiky, resetovat ryzen na zakladni frekvenci tak i ramky. Problém se vyřeší jak jen nastavím v afterburnu max teplotu do 60%.

Ryzen 1600
Vega 56 pulse
Asrock b450m pro4
16gb adata 3000mhz
Seasonic M12II-620 Evo
HDD+SSD

Jasně tomu rozumím. Ale, že by ten zdroj vážně dělal taková hluk jako startující letadlo ? :D Problém je v tom, že předtím mi tohle zdroj nedělal, že byl tak hlučný. Nedávno jsem jen koupil novou zakladní desku. Dávalo by smysl kdybych koupil např. 750W gold od seasonicu a nebyl tak vytížený? Nebo třeba poradit, který by mohl být tišší.

Když jsem kupoval synkovi novej zdroj, tak jsem Seasonic měnil hned druhej den za Corsair, protože Seasonic hnusně hučel.
Na mým starým PC mám taky Seasonic, ale když jsem upgradoval na trochu žravější komponenty, tak taky začal hodně hučet. Vyřešil jsem to přepojením ventilátoru natvrdo na 5V, ale to není zásah pro neznalé. Takže osobně už Seasonic neberu (ale moje zkušenosti se odehrávají v rovině zdrojů v ceně do 1500 Kč, vyšší řady na tom můžou být jinak).