Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Opakované přerušení spojení se serverem.

Ahoj milí rádci,

začalo mě zlobit kopírování na servery. Zkouším Total commander, CuteFTP, FileZillu i WinSCP a ve všech programech se mi po nějaké době (většinou 5 - 10 minut) spojení přeruší. Přikládám logy z programů a prosím vás o pomoc, zda to spolu můžeme nějak vyřešit. Protože to není jen jeden server, tak se domnívám, že by chyba mohla být u mě.

Nastavuji:
FTP – explicit FTP over TLS
nebo
FTP with SSL (Auth. SSL -Explicit)

Děkuji Honza

Tak velké soubory (cca 21 GB a víc) stále nejdou. Po čase to vypíše:

Error: GnuTLS error -15 in gnutls_record_recv: An unexpected TLS packet was received.
Error: Could not read from socket: ECONNABORTED - Connection aborted
Error: Disconnected from server

Přesto kopírování cca 3 až 5 minut pokračuje, a pak až padne zcela s hláškou:

Disconnecting from previous server
Error: Connection timed out after 20 seconds of inactivity
Error: File transfer failed after transferring 15,028,453,376 bytes in 1366 seconds

Takže časový úsek je podobný. Rozepíšu přesně, co se děje při opakovaných pokusech o kopírování.

Po 5 minutách se objeví toto, ale kopírování pokračuje.
Error: GnuTLS error -15 in gnutls_record_recv: An unexpected TLS packet was received.
Error: Could not read from socket: ECONNABORTED - Connection aborted
Error: Disconnected from server

Většinou ve 22. minutě se kopírování zruší následováno hláškou:
Command: CWD /torrents/rtorrent
Response: 250 Directory successfully changed.
Command: TYPE I
Response: 200 Switching to Binary mode.
Command: PASV
Response: 227 Entering Passive Mode (94,23,41,129,39,113).
Command: STOR codex-monster.hunter.world.iso
Response: 150 Ok to send data.
Error: Connection timed out after 20 seconds of inactivity
Error: File transfer failed after transferring 15,029,501,952 bytes in 1376 seconds

Všechna kopírování probíhají stejně, jen se mění poslední řádek:
Error: File transfer failed after transferring 15,029,501,952 bytes in 1376 seconds
Error: File transfer failed after transferring 15,028,453,376 bytes in 1327 seconds
Error: File transfer failed after transferring 15,028,453,376 bytes in 1366 seconds
Error: File transfer failed after transferring 12,745,703,424 bytes in 1187 seconds

Ta IP se objevila v tom tvém logu.

STATUS:>  	[18.3.19 21:55:34] Connecting FTP data socket... 94.23.41.129:10100...

To ISO má skoro 20 GB. Takhle velké soubory se uploadují rozsekané na 4 - 5 i více částí (třeba WinRARem).
Zkoušel's to? Taky se doporučuje na FTP klientovi nastavit pasivní mód přenosu.

Ten seedbox leží fyzicky kde a kdo to spravuje?

Leží někde v zahraničí, například tal0ne má servery v Franci, Canadě, Německu, Polsku, nebo v Anglii.

Nemá nastavené nějaké omezení na velikost uploadovaného souboru?

Prvně jsem tento probllém řešil s podporou právě zmíněného tal0ne.co.uk, a prý je problém na mé straně. Druhý seedbox od Dediseedbox.com mi dělá to samé, proto se také přikláním, že problém bude na mé straně. Samozřejmě je možné, že obě služby jsou ti samí týpci (i klientské rozhraní je hodně podobné).

Když uploadneš např 4 GB (nebo menší) soubor, tak to projde celé nebo to taky spadne?

Menší soubory VĚTŠINOU proběhnou bez potíží.

Používáš nějaký "security" program? Antiviráky se v poslední době pletou do všeho.
Pokud ano, zkus ho kompletně vypnout nebo odinstalovat.
Asi bych ještě vznesl dotaz na providera, anebo si nějak ověřil spolehlivost připojení k netu.
Nic dalšího mě nenapadá.

PS: Máš stejné problémy i s uploadem na česká uložiště?

Antivir jsem vypnul, bezezměny.
Ale je tu jiný problém, který za to asi všechno může. Win mi začali hlásit D: byl odepřen. Koupil jsem nový disk a snažím se celý disk překopírovat na nově koupený. Ovšem některé soubory nejdou a právě jsou to ty veliké, které kopíruju na server. To asi bude ten problém.

Když hledám, jak data z disku dostat, nacházím, že po obnově (která bude trvat dlouho, to mi nevadí), budou data přeházená, přejmenovaná a podobně. Je na to lepší způsob prosím?