Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nastavit router ať neovlivňuje síť

Hele ve škole se snažíme napojit na černotu wifi router v naší třídě jelikož ve škole nefunguje wifi a nejsou schopni to opravit. Problém je, že když vypojíme Ethernet kabel z šk. PC a zapojíme do routeru tak funguje. Tedy fungoval až poté co jsme zistili že ta síť běži na nějake statické ip, tak sme to tam museli ručně vypsat z ipconfig atd. no jebačka jelikož nejsme nikdo IT a nerozumime tomu ani zaprd. - Pak už to tedy fungovalo, ale nastal problem, že když pak do jednoho z výstupu v routeru pichnem kabel a dame zpět do PC tak na PC internet nejde. Vůbec tomu nerozumíme, ale asi bude nějaký problém v tom, že ten router nějak přepíše tu sít co pak vniká do toho PC a ten to nebere protože je asi nějak nastavený... Možná se pletem.. Každopádně kdyby někdo věděl co s tím budem moc rádi.

Napadlo nás i že by se dal koupit switch a před router to rozdvojit - jeden do routeru a jeden do PC přímo. To by asi fungovalo, ale to už je moc zařízení a lepší by to bylo, kdyby to nějak šlo aby ten internet co de do routeru tak aby při výstupu mu zůstaly stejné udaje a nějak se nezměnily. Je to špatně napsané, já vím. Ale snad někdo kdo se tímhle rád zabývá, tak tuto výzvu příjme a pomůže nám!! Děkujeme! <3

Prosím nechte si kecy, které nejsou k tématu. Díky.

Vypnout v routeru DHCP, nastavit mu statickou adresu na LAN z rozsahu jaký ma PC (trefit se do nějaké adresy která není obsazená aby to nedělalo bordel) a přívod píchnout do jednoho z výstupů stejně jako ten PC. Pak už si jen nastavíte záložku wireless podle svého.

Možno nebudeš súhlasiť (Prosím nechte si kecy, které nejsou k tématu.) - ale toto je podstatné.
Vy sa snažíte upravovať sieť, pripájať zariadenie BEZ VEDOMIA správcu siete (a tvrdenie, že nefunguje WiFi a nikto s tým nič nerobí - to si STRČ niekam - VY nemáte ŽIADNE právo zasahovať do školskej siete BEZ súhlasu správcu) - ja byť správcom siete, nahlásil by tom to vedeniu školy a VÁS nechal vylúčiť zo školy pre porušovanie školského poriadku a neoprávnené vniknutie a poškodzovanie školského zariadenia.

A okrem toho - nelegálne aktivity tu NEPATRIA - a TY žiadaš rady, ako niečo NELEGÁLNE vykonať, obísť.

Mimochodom - vedel by som o jednom jednoduchom spôsobe, ako na to, ale toto tu nezverejním. https://pc.poradna.net/info/terms

Používateľ sa zaväzuje, že nebude túto službu používať k aktivitám, ktoré sú alebo by mohli byť v rozpore s platnými zákonmi Českej a Slovenskej republiky.
Prevádzkovateľ si vyhradzuje právo vymazať alebo upraviť príspevky:
- týkajúce sa nelegálneho softvéru alebo iných nezákonných aktivít,

Pokial ma spravca siet takuto, ze to umoznuje je to jeho chyba a jeho problem. U mna na sieti by si s novym zariadenim neskrtol...na skolach mam staticke dhcp, takze ked aj vie heslo do wifi, alebo sa pripoji do zasuvky bude mu to naprd.
Samozrejme sa to obist da, ale na to dnesne deti nastastie nemaju. A ked by som nieco take zistil tak tam drbnem radius a ten mi uz obist nebudu vediet.