Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nastavit router ať neovlivňuje síť

Hele ve škole se snažíme napojit na černotu wifi router v naší třídě jelikož ve škole nefunguje wifi a nejsou schopni to opravit. Problém je, že když vypojíme Ethernet kabel z šk. PC a zapojíme do routeru tak funguje. Tedy fungoval až poté co jsme zistili že ta síť běži na nějake statické ip, tak sme to tam museli ručně vypsat z ipconfig atd. no jebačka jelikož nejsme nikdo IT a nerozumime tomu ani zaprd. - Pak už to tedy fungovalo, ale nastal problem, že když pak do jednoho z výstupu v routeru pichnem kabel a dame zpět do PC tak na PC internet nejde. Vůbec tomu nerozumíme, ale asi bude nějaký problém v tom, že ten router nějak přepíše tu sít co pak vniká do toho PC a ten to nebere protože je asi nějak nastavený... Možná se pletem.. Každopádně kdyby někdo věděl co s tím budem moc rádi.

Napadlo nás i že by se dal koupit switch a před router to rozdvojit - jeden do routeru a jeden do PC přímo. To by asi fungovalo, ale to už je moc zařízení a lepší by to bylo, kdyby to nějak šlo aby ten internet co de do routeru tak aby při výstupu mu zůstaly stejné udaje a nějak se nezměnily. Je to špatně napsané, já vím. Ale snad někdo kdo se tímhle rád zabývá, tak tuto výzvu příjme a pomůže nám!! Děkujeme! <3

Prosím nechte si kecy, které nejsou k tématu. Díky.

Vypnout v routeru DHCP, nastavit mu statickou adresu na LAN z rozsahu jaký ma PC (trefit se do nějaké adresy která není obsazená aby to nedělalo bordel) a přívod píchnout do jednoho z výstupů stejně jako ten PC. Pak už si jen nastavíte záložku wireless podle svého.