Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sound blaster z VS asus xonar dg

Zdravím,
třeba se tady najde nějaký "zvukař" co mi pomuže roseknout koupi nové zvukové karty do 2000 KČ.
Sound blaster z ?
Asus xonar dg ?

OS : windows 10
Repro : logitech z-5500 digital thx

Díky

Typickym projevem zvuku na techto deskach byl brum v repracich, sam jsem jednu podobnou mel. Zalezi teda, jestli tam mas neco spatneho taky, co slysis a rusi te to nebo ne?

Zvukovka do 2.000 obvykle neni zadny zazrak pro hifisty a spis je to alternativa pro lidi, kteri maji blbe designovanou desku a zvuk je proste spatny, musis vedet sam.

Ale kvalitní zvukovka je furt lepší.

O tom se nikdo nehada, verim, ze hifista muze neco slyset, ovsem definuj kvalitni!

Mozna ta Soundblaster Z jsem koukal, ze vypada dobre, ze v te cene do 2.000 uz se dneska i neco sezene, ale ASUS Xonar DG s mene nez polovicni cenou je vazne jen nahrada integrovane zvukovky v pripade spatne nadesignovane desky nebo nejakeho hodne tragickeho zvukoveho cipu na desce.

=> Kvalita zvuku je uměrná kvalitě převodníku...
Nielen prevodniku, ale aj velkej casti obvodov okolo. Dolezity je kvalitny napajaci zdroj, co sa o zdroji v pocitaci moc povedat asi neda, tada nie pre potreby audio. Kvalitny prevodnik potrebuje ovsem aj kvalitny taktovaci generator s vysokou presnostou a casovou stabilitou. Naozaj kvalitne DAC pouzivaju hodiny s femto-sekundovou presnostou. S beznymi generatormi taktu ake su na tych kartach je to stale len bezne audio. Druha vec je ta, ze ak niekto vyzaduje audio kvalitu nesmie sa nechat osalit reklamnym tvrdenim, ze rozsireny frekfencny rozsah nad 20 KHz poskytuje kvalitnejsi zvuk.