Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Steam VR, jaké brýle?

Kluci čus,
prosím vás, chci se zeptat jak funguje VR na Steamu? Četl jsem že doporočují HTC Vive ale tolik peněz za to dát nechci.
Je to nutnost nebo jde sehnat i něco levnějšího?
Co doporučíte?
Díky moc.

- Co dnes muzes levnejho zakoupit je WMR. Pak uz nejak nezalezi jestli od Lenovo, Acer nebo Asus, parametry budou +- stejné jen obal je jinej, pohybové ovladace jsou identické..
* Dokonce maji i lepsi rozliseni (2880x1440) na HDMI 2.0 podporuji 90Hz.
PS : Steam VR je jen sluzba. Softwérove (po prvnim spusteni se ti spusti takovy VR tutoriel kde te nauci ovladat zakladni funkce) a pak mas jen virtualni mistnost kde si pak projizdis a spustis VR hry, muzes pouzit VRchat room etc ...

Budu ti muset verit, je pravda ze dostupnost v Cr jde zcela mimo me.
Pritom za ten peniz kde se startovalo na 499$ a padlo na 250$ i s VR ovladaci je dostatecne kvalitni, snad lepsi v OLED verzi jsem v této kategorii nevidel.
* U HTC se mi libi SW podpora, ale obrazem je WMR o neco lepsi a tech 60 vs 90Hz pri rychlich scenach poznat jde. Alespon ty by jsi trozdil videl urcite kdyz spis hledas hlavne FOV a ciste plynouci obraz :-D.

Napriklad:

https://www.alza.cz/gaming/asus-windows-mixed-d5104436.htm

Ja jak se o to jednu dobu zajimal a tys o tom psal myslim i sem na poradnu clanek?, tak jsem to ruzne kontroloval. Ono myslim i z HTC Vive tu moc dostupnost nebyla, ale ty uz nejakou dobu jsou. Vim, ze kamos se rozhodnul pro Oculus Rift, ze se tu dal tehdy normalne v pohode koupit a necekat na nej.

Edit: clanek od XoXoChanel

https://pc.poradna.net/articles/2742617-windows-mixed-reality-s-headset-acer-ah10

- Tak asi jenom ten HTC VIVE https://www.alza.cz/gaming/htc-vive-d2649129.htm?o=1 15 000Kc (sice se to muze zdat hodne, ale to provedeni a kvalita produktu u 90Hz HTC Vive za to stoji))

[Alternativa]
- Jinak me napdalo mozna nejak pres telefon, ale v dobe kdyz jsem to zkousel to bylo takrka nepouzitelné, neznam nynejsi situaci.
* Slo o to, ze jsi koupil obycejné "Card_Board" VR bryle ([i]typu Samsung Gear pro ty narocnejsi) pro telefon, do telefonu jsi nahral APPku ktera streamovala obraz ve VR. A to rozliseni dnesnich telefonu neni nejhorsi.[/i]

- Odkaz VRidge : https://riftcat.com/vridge. Funguje a je rozeznam pres Steam VR
* V pripade, ze by pouzil ke sparovani telefonu s PC pres kabel (USB-C) na misto Wi-Fi by to mohlo byt i pouzitelné co myslis ?

Okenko vpravo, napriklad:

Podpora virtuální reality
Headsety
HTC Vive
Oculus Rift

Proste se musis podivat, co podporuji tituly, ktere chces hrat. Jinak obecne toho funguje vic, proste koukej co podporuje Steam VR. Co se tyka financi, tak ale nevim kolik si predstavujes dat penez, ale uz tyhle zakladni headsety HTC Vive a Oculus Rift jsou na hrane pouzitelnosti, cokoli levnejsiho bude k nicemu.