Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Detektor výparů rtuti

Ahoj,

existuje něco jako (a pokud ano, tak kde to lze koupit a za kolik) dektor výparů rtuti? Tedy nějaké zařízení (nejlépe kdyby to uměly nějaké štítky, třeba i na jedno použití), které by detekovalo výpary rtuti?
Google mlčí nebo mu nekladu zřejmě správný dotaz ...

Diky, AZOR

Ahoj,
moc dekuji za odpoved a as
i to oznacim jako vyresene - protoze jsem predpokladal (a proto jsem ani nehledal v angličtině), že existuje něco levnějšího - třeba nějaký papírky za pajzku na jedno použití či nějaký "hodinky" za pětikolo či nějaké světlo - které zečervná/zahouká, když budou v mísnosti výbary rtuti ohrožující zdraví člověka, který je v mísnosti. - O měření honoty nějak nejde, jen určení jestli je v místnosti bezpecno (mozna nejaky ukazatel kolikasi - ale ne nezbytně nutně)

Aha, diky, takze tim je to "vyreseno" - protože nějaké štítky/měnší měřák v rozumných cenových relací (=adekvatních druhému rande) asi neseženu. Každopadně diky za optani chemiků.:-)

ty jsi normalni blazen ;-)
Vezmi radeji pryzovou ochranu, ta bude uzitecnejsi nez nejaky detektor rtuti. :-D

Ze jsem blazen mi rika podezrele mnoho lidi.. kdyby existoval nejaky prouzek (jako jsou treba na zjisteni PH) tak ver ze bych s tim bodoval. Mam jistou predstavu.

Obávám se že pryžová ochrana je naprd, neb páry rtuti dobře difundují skrz tento materiál. Vzpomínám na doby studia, kdy nám přednášející vyprávěl úsměvnou historku ze života chemické laboratoře. Laborantka dbalá bezpečnostních pravidel používala ochranné gumové rukavice než začala mít zdravotní problémy. Po delších vyšetřeních se zjistilo, že má ruce prolezlé vysokou koncentrací jedů (i rtuti). Došlo k tomu, že chemikálie prolezly skrz ochranná materiál a koncentrovaly se v kůži rukou.
Proto gumu použít, ale po užití okamžitě sundat a dotčené údy omýt. ;-)

To jsem ho měl vzít spíše na první - na druhém už je to fuk, to bych rekord nezlomil 8-)

To jsem zase něco řekl, co jsem neměl - prostě daná dívka pravuje v lab. jedné univerzity (PhD. studentka) a bavili jsme se minule zrovna o tom v jakém nebezpečném prostřetí se musí pohybovat :-( ...

Měřák na zjištění obsahu rtuti neseženeš. Snad jedině možnou metodou by bylo vyříznout kus masa a zjistit to z něj. To dokáže každá trochu schopná laboratoř a běžně se to provádí třeba u ryb. Takže to musí jít i z kousku bůčku Lucinky, Kačky, Marty…

Jestli má někdo bůček, pak né Lucinka ale Marta. Lucinka i Kačka mají véh vpořádku. Bůček by se dal najít tedy možná u Marty .. na hrudniku ..:-D

Ja vedel, proc to dát do pokecu a né do ostatního ..

No díky - neco podobného (jiný produkt od tehle firmy) by se mi tak nějak líbilo - takže jsem jim poslal dotaz na cenu :o)

Diky, ale já jsem u té firmy koukal na jiný výrobek(ten poslany tady je opravdu jen na jidlo) a tam jsem "food" - nenašel (jako u ostatních). Je pravda, že jsem to jen projel očima - tak co, dotaz na cenu je nezabije a mne to nestoji, ale diky, radeji se pred koupi lepe podivam.

Tak se tam mrknu až bude čas - už mi odepsali email, prej nejake štitky maj a stoji slušnejch 26dolaču. :-) , ale asi to bude fakt jen obsah v hmote, nikoliv vypary. (Tak co, tak k tomu koupim Kačce pár krys, které nechá venku pobíhat po laboratoři a bude se to měřit nepřímo z krysího masa :-D )

EEEh.... v Bechyni fungovalo něco, co snad bylo detašované pracoviště jakési akademie možná i věd a tam se zabývali čištěním(destilací) rtuti. Nemám tucha jestli to ještě funguje. Na jméno si nevzpomenu, inu rtuť.

Šlo by to zřejmě zjistit nějakou spektroskopickou metodou, což je trochu mimo naše možnosti..
Zrovna v době tohoto threadu jsem likvidoval rtuť z rozbitýho teploměru, je to pěkná ku**a, pro jistotu jsem se uchýlil k zásypu podlahy koupelny práškovou sírou :x:

edit: teď koukám na tohle:
www.vscht.cz

nevím, jak s tím pozlacením (možná jsou nějaký Xtaly už uvnitř pozlacený), myslím, že by se to dalo realizovat

Tak dekuji všem, ale myslim, že to nemá cenu - dárek pro tu dívku už mám, tohle jsem chtěl jen jako . jako takovou pozornost, pokud by to byl ten štítek. Takže nic noc, věřím, že budu uspěšný s tamtím dárkem.

Já jsem na ten odkaz už koukal, ale pevně jsem věřil, že existuje něco přístupnějšího - kdyby tam K. chtěla vydržet (a se mnou také), tak bych o tom i uvažoval, za cenu luxusniho vozu, zdraví samičky především :o)

Těhotenský test si jí netroufnu dát, alepson né ted. :-)