Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Detektor výparů rtuti

Ahoj,

existuje něco jako (a pokud ano, tak kde to lze koupit a za kolik) dektor výparů rtuti? Tedy nějaké zařízení (nejlépe kdyby to uměly nějaké štítky, třeba i na jedno použití), které by detekovalo výpary rtuti?
Google mlčí nebo mu nekladu zřejmě správný dotaz ...

Diky, AZOR

EEEh.... v Bechyni fungovalo něco, co snad bylo detašované pracoviště jakési akademie možná i věd a tam se zabývali čištěním(destilací) rtuti. Nemám tucha jestli to ještě funguje. Na jméno si nevzpomenu, inu rtuť.

Šlo by to zřejmě zjistit nějakou spektroskopickou metodou, což je trochu mimo naše možnosti..
Zrovna v době tohoto threadu jsem likvidoval rtuť z rozbitýho teploměru, je to pěkná ku**a, pro jistotu jsem se uchýlil k zásypu podlahy koupelny práškovou sírou :x:

edit: teď koukám na tohle:
www.vscht.cz

nevím, jak s tím pozlacením (možná jsou nějaký Xtaly už uvnitř pozlacený), myslím, že by se to dalo realizovat

Tak dekuji všem, ale myslim, že to nemá cenu - dárek pro tu dívku už mám, tohle jsem chtěl jen jako . jako takovou pozornost, pokud by to byl ten štítek. Takže nic noc, věřím, že budu uspěšný s tamtím dárkem.

Já jsem na ten odkaz už koukal, ale pevně jsem věřil, že existuje něco přístupnějšího - kdyby tam K. chtěla vydržet (a se mnou také), tak bych o tom i uvažoval, za cenu luxusniho vozu, zdraví samičky především :o)

Těhotenský test si jí netroufnu dát, alepson né ted. :-)