Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace tiskáry Canon LBP2000 ve Windows 10

Dobrý den,
prosím o radu s instalací tiskárny Canon LBP 2000 ve Windows 10.
Mám stažený ovladač přímo ze stránek Canon pro tuto tiskánu a operační systém.
Tiskárna je již straší (cca 15let) ale v předešlém Windows 8 fungovala bezproblémově
Již samotná instalace hlasí problémy a ve finále se jakože nainstalovaná v tiskárnách ukáže. Ovladač vypadá tak jak by měl.

Při tisku ať už zkušební stránky nebo čehokoli jiného vytiskne na stánce pouze:

PCL XL Error
Subsystem: KERNEL
Error: UnsupportedProtocol
Operator: Parent Stream
Position: 0

Děkuji moc za případné rady či řešení podobného případu.

Ano, tento ovladač jsem instaloval.
Instaluji následovně:
1) Tiskárna je vypnuta a odpojena.
2) Spustím instalaci ovladače pro Windows 10 (64bit).
3) V jednom bodě instalace to zahlásí: „Installation cannot be stopped once it starts. Do you want to continue?“
4) Připojím tiskárnu, zapnu jí a dám „ano“.
5) Instalace zahlásí, že byla provedena a nabídne restart.
6) Po restartu je tiskárna nainstalovaná, ale pořád tiskne při zkušební stránce nebo coko-li jiného pouze:

PCL XL Error
Subsystem: KERNEL
Error: UnsupportedProtocol
Operator: Parent Stream
Position: 0

Zkoušel jsem ještě ovladač pro Windows server 2012, ale je to to samé.

Už mě nic dalšího nenapadá …. Děkuji za ochotu.

Odpojit tiskárnu
Odebrat tiskárnu
Odinstalovat ovladač
V panelu pro správu tiskáren pod tiskovým serverem odebrat všechny balíčky tiskáren, které se týkají CANON
Znovu spustit instalaci ovladače

Ještě mne napadlo. Tiskárnu máš připojenu přes USB? Takto se mi to jednou chovalo s divným USB kabelem. Když jsem zapojil nějaký normální (kratší), tak to najednou tisklo bez problémů. Takže než začneš s ovladači, zkus jiný USB kabel.

S takovým postupem jsem se setkal jen u krámů od HP, kdy byl prvně požadavek na instalaci ovladačů, a až v průběhu si to vyžádalo připojení krámu. Jinak tiskačky od jiných výrobců jsem vesměs prvně připojil, a ovladače začal ládovat až na vyžádání systémem…

Tak se nakonec povedlo. Zkoušel jsem tiskárnu i na jiném PC s W10, ale ovladač pro W10 je neopužitelný. Instaloval jsem tedy jakousi utility od microsoftu pro univerzální tisk laserových tiskárena a nakonec ovladač od Canonu pro Windows 8 (čeština), který se tvářil, že není pro W10. Tiskárna tedy nakonec funguje i když si nejsem jist co přesně toto způsobilo :o)