Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ztráta výkonu, ale nestálá, např. obden

Zdravim, tento počítač už mam přes 2 roky, ale poslední dobou se mi trhají hry, které se předtím netrhaly.
Třeba Pro evolution soccer 2008, půl roku jsem ho hrál na rozlišení 1024x768 a low detaily, a před pár dny se mi hra začala trhat, ikdyž jsem snížil rozlišení na 800x600, nepomohlo to a co víc druhý den jsem PC pustil, tak po dvou nebo po třech hodinách jsem zkusil PES 2008 a najednou se netrhal.
Říkal jsem si, že by to možná mohlo dělat mé AVG 8 free, taky že bylo vypnuté, po chvíli jsem potřeboval skenovat jeden soubor, tak jsem AVG zapnul proskenoval a vypnul a PES 2008 už se zase trhal, a nepomohlo ani restartování. Stalo se mi to i u jiných her. Na disku jsem uvolnil místo, takže teď tam mam volno přes 100 GB, vyčistil jsem registry, defragmentoval disk, proskenoval programy Adware, NOD32, Super AntiSpyware a Spyware terminator, restartoval a nepomohlo to.
Ani druhý den to nebylo lepší, až zase následnující dva dny to bylo vpořádku a až zase dnes mam problem zpět. Nevíte, co by to mohlo způsobovat?

Windows XP Home edition
Intel celeron d 325 2,53 GHz
2 x 256 MB RAM
Geforce 6200 128 Mb

děkuji za rady

- používáš nějak moc nějakých skenovátek a čističů na můj vkus, hádal bych že bude pěkně zahnojený i seznam automaticky spouštěných programů (msconfig.exe - po spuštění)
- podívej se cvičně, jaké doplňky se ti doinstalovaly i do prohlížeče v ie, ať tušíš zda jsi nenainstaloval nějaký spyware/adware.
- používáš skype?
- až to zase bude líné, mrkni do správce úloh - výkon - setřídit podle %cpu, co si bere zbytečný výkon.
- vysát chladiče je dobrý nápad, jak ti píšou kolezi.

když dam správce úloh - výkon, tak žádný setřídit tam neni
takže jsem zkusil správce úloh - procesy a setřídit podle cpu - Pro evolution si bere kolem 60% a zbytek si berou Nečinné procesy systému...
a eště k tomu trhání, hra se mnohem více trhá, když je na obrazovce hodně hráčů tzn. při standartnich situacích a nebo u branek, prostě když je hodně pohybujících se hráčů u sebe, pak ten počítač nestíhá, jinak kolem půlky hřiště se to netrhá

msconfig.exe - po spuštění mam pod kontrolou, všechny takové programy se po startu nezapínají, ale díky za nápad
skype nepoužívam a ty doplňky do IE bych zjistil konkrétně kde? sorry za primitivní otázku, ale chci si být jistý, že jsem se díval správně.
a PC jsem včera vyluxoval, teploty se snížily na:
základní deska 42°C
CPU 59°C
GPU 56°C
HDD 42°C

všechny teploty při běhu PES 2008, ale stejně se to občas zatrhá, ne tolik jako když jsem téma zakládal, ale zase se trhá víc, něž např. před měsícem.

Poté, co jsem vám sem napsal, jsem šel tak na 3 hodiny pryč a když jsem přišel, přečetl jsem si vaše odpovědi a zkusil jsem první zápas v pro evu- dávam jako příklad tuto hru, protože když se mi to takhle seká nic jiného ani nehraju.
Takže první zápas běžel krásně plynule, takže jsem spustil everest a podíval se na teploty:
základní deska 42°C
CPU 63°C
GPU 56°C
HDD 42°C

z everestu jsem vyjel a hrál dál, bez problému jsem dohrál první zápas a šel na druhý(abych si užil hru bez trhání) a najednou se celý zápas trhal, teploty:
základní deska 44°C
CPU 66°C
GPU 59°C
HDD 42°C

moje problemy pokračují, nevim jestli to může všechno mít něco společného s bývalými windows na zformátovaném disku
pc.poradna.net

při problémech kvůli kterým jsem založil tohle téma, se mi cca před 2 dny začal neskutečně sekat IE 7
některé stránky otevře bez problému např. tyhle nebo google atd...
ale některé zase otevírá strašně pomalu...
a navíc když si u těchto stránek, které otevírají pomalu(dříve se to také nestávalo) otevřu další záložku, tak se mi IE jednoduše sekne a buď se po minutě znovu rozjede, nebo neodpovídá
většinou, když dlouho nabíhají stránky je dole v IE jak je lišta, kde je napsáno čekání na.....
tak je tam čekání na ads.......
může to stím mít něco společného a jak tyhle problemy vyřešit?