Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Parametr SIZE u přikazu FIND - Unix

Dobré poledne páni řešitelé,

pokouším se najít ve FS soubory
find -size +4096 -exec ls -l \{\} \; >log.txt

Funguje, ale muj zamer byl takovy vyhledat soubory vetsi nez 4M .. bohuzel v logu ma nejmensi soubor zaznamenanou velikost 2 106 640B -- 2M. To se to nejak půlí? Mám za to že parametr size +hodnota se udává v kB ...

find -size +4194304c -exec ls -l \{\} \; >log.txt
jeste bych potreboval aby to vyhledavalo jen urcite typy souboru (*.log)

zkusil jsem dat find -size +4194304c -exec ls -l *.log \{\} \; >log.txt äle vysel z toho nejakej balast :)
take find *.log -size +4194304c -exec ls -l \{\} \; >log.txt => find: cannot stat *.log