Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Parametr SIZE u přikazu FIND - Unix

Dobré poledne páni řešitelé,

pokouším se najít ve FS soubory
find -size +4096 -exec ls -l \{\} \; >log.txt

Funguje, ale muj zamer byl takovy vyhledat soubory vetsi nez 4M .. bohuzel v logu ma nejmensi soubor zaznamenanou velikost 2 106 640B -- 2M. To se to nejak půlí? Mám za to že parametr size +hodnota se udává v kB ...

Takže jestli jsem googloval správně a moje terrible english zafungovala, tak:

find -size +4194304c -exec ls -l \{\} \; >log.txt

4M vypočítáme 1024*1024*4 a pak ještě dosadíme písmenko "c" jinak to bude vyhledávat zabrané bloky a ne velikost souboru.

To po mě nechtěj, já nejsem linuxák, já to měl jeden semestr a ted mam google, takze bych zkusil neco takoveho :

http://homepages.cae.wisc.edu/~hessel/faqs/How%20ca n%20I%20find%20the%20size%20of%20files%20and%20dire ctories%20on%20UNIX.htm

coz ovsem vyzaduje script v shellu (asi) tedy projit find forem a zjistit to pomoci tohodle. Ale predpokládám, ze
bude exitovat něco rozuměnjší (no, i když linux ...:-D...) takže mě jako nelinuxáka neber vážně.

find -size +4194304c -exec ls -l \{\} \; >log.txt
jeste bych potreboval aby to vyhledavalo jen urcite typy souboru (*.log)

zkusil jsem dat find -size +4194304c -exec ls -l *.log \{\} \; >log.txt äle vysel z toho nejakej balast :)
take find *.log -size +4194304c -exec ls -l \{\} \; >log.txt => find: cannot stat *.log