Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomalej pc

Ahoj nenapada nekoho co by mohlo zpusobovat to, ze kamos pri instalaci updatu na fornite ma tu instalaci asi 10x rychlejsi nez ja a to mam ssd disk? Porad tvrdim ze ten muj pocitac se za tu dobu co ho mam hodne zpomalil a preinstalovani windowsu nepomohlo uz jsem to delal za posledni rok asi 20x, Spolecne jsme zacali instaloval ten update a kdyz on mel 100% ja mel 15%. Cim by to mohlo byt ze bych mel vadnej ssd nebo hdd? Instaluju to na ssd takze asi ssdckem by to mohlo byt ?

20x za rok přeinstalovávat Windows je šílené. Na kontrolu SSD je určitě utilita od výrobce toho disku. Ovladače k základní desce jsi nainstaloval?
Snad nepoužíváš nějaké tunící programy, ty ti ten systém rozhasí úplně.
Nepíšeš ani konfiguraci PC, takže čím to může být se dá jen hádat...

No to víte jak je člověk bezradnej a nikdo se nenajde kdo by mi s tim pomohl tak me napada jenom dat pc do tovarniho nastaveni a porad doufam ze to jednou vyjde. Ale kdyz to nikdy nepomuze tak to bude hadam spises hardwarem nez softwarem. Jinak mam
Kingston HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR4 2133
Seasonic S12G-550 550W
Intel Core i7-6700
MSI GTX 980 GAMING 4G
ASUS Z170-P - Intel Z170
WD Blue (EZEX), 3,5" - 1TB
Crucial MX200 - 250GB

To jsi udělal dobře. Napřed chipset, restart a potom zbytek (LAN, AUDIO, VGA) a potom ovladače pro grafiku od výrobce grafické karty. Ta deska je v pohodě.
Může to být slabším PC než má kamarád, ale tipuju, že máš pomalejší internetové připojení. Zkuste si navzájem schválně změřit rychlost.

Nevim no zase tak spatnej pc si myslim nemam aby mel tu instalaci 10x rychlejsi nez ja :P. A mluvime tady celou dobu o instalaci a ne o stahovani. Internet mam vic nez dobrej a on je spolubydlici takze sdilime stejnou wifi kdyby si neveril ze to je tim internetem :P

třeba má rozum a místo instalace furt dokola jen obnovuje image disku ze zálohy. to se ale hodí spíš pro os s posledním servicepackem (třeba w7), ne pro betaverze.
navíc k instalaci nepotřebuješ síť, leda až na aktivaci. normální je mít ovladače stažené na externím disku / nebo na druhém datovém oddílu, který nemažeš.
stejně tak u win10 může mít staženou poslední instalačku (.iso) a vytvořenou instalační flasku třeba přes rufus. vytvářet médium stahováním až při instalaci je nevhodný čas.

Otestuj RAMky: programem MemTest86+ (nabootovat z CD/Flash, nechat více průchodů, ideálně přes noc)
Spusť nějaké CPU/GPU-testy (nic bližšího neporadím, nikdy jsem to nepotřeboval, ale vím, že něco takovýho existuje)
Otestuj harddisk utilitou od výrobce, podívej se na jeho S.M.A.R.T. status (CrystalDiskInfo)

třeba má rozum a místo instalace furt dokola jen obnovuje image disku ze zálohy. to se ale hodí spíš pro os s posledním servicepackem (třeba w7), ne pro betaverze.
navíc k instalaci nepotřebuješ síť, leda až na aktivaci. normální je mít ovladače stažené na externím disku / nebo na druhém datovém oddílu, který nemažeš.
stejně tak u win10 může mít staženou poslední instalačku (.iso) a vytvořenou instalační flasku třeba přes rufus. vytvářet médium stahováním až při instalaci je nevhodný čas.

Tak tu mame vazeni veliky problem. Zkousel jsem muj hw jak poradil tady pan predemnou pres ruzne utility a vsechno podle tech programu bezi jak ma. Zkousel jsem Data Lifeguard Diagnostic for Windows to je na ssd a hdd oba 2 prosli. Potom pres memtest86 jsem pres flasku spustil ten program nechak jsem to bezet celou sichtu a zadny error vsechno ok, takze ramky jsou v cajku. Potom pres FurMark cpu i gpu a taky to bezelo pres hodinu bez jedineho glitche, modre obrazovky nebo nejakeho freezu. Jedine co me napada kdysi jak jsem kupoval to pc tak jsem si koupil i oriho win 7.Potom se mi ten win nejak ulozil na ssdcku a od te doby preinstalovavam windows ne pres cd ale pres tu zalohu windowsu. Potom vysel bezplatny update na win 10. a od te doby mam 10ku nekde zalohovanou na ssdcku. Nebylo by lepsi kdybych zkusil nainstalovat tu origo win 7cku a pak ji upgradovat na 10 nez to ten windows preinstalovavat porad dokolecka ze zalohy? treba je ta zaloha nejak poskozena a to je duvod proc mi to porad jede ten pc tak na picu. Nebo To muze byt taky tim ze uz je 5 let stary a hold ten hw uz neni co byval i kdyz jede tak jak ma proste uz ma neco za sebou. Nevim co vy na to. Jaky mate na to nazor

Takže HW je OK.
Ovšem další popis, to je síla! Poznal jsem akorát, že jsi upgradoval Win7 na Win10. Výrazy jako "Potom se mi ten win nejak ulozil na ssdcku", "od te doby mam 10ku nekde zalohovanou na ssdcku" svědčí o tom, že nevíš která bije. Možná si i myslíš, že to zařídil ten proslulý Japonec Samoseto...
Co dál? Samozřejmě čistá instalace Win10!! Z webu MS si lze desítky přímo stáhnout a přitom jejich nástrojem ihned vyrobit bootovací USB flash. Klíč nebo licenci řešit nemusíš, Win10 už poznají, že na tomto PC byly. Rozhodně bych ale doporučil, aby přišel někdo znalý a vedl Tě, případně ti omrkl jak máš rozdělený disky, zazálohoval Tvoje data, předem instalací stáhl potřebný a správný ovladače a taky je nainstaloval, atd. Není to sice nic obtížnýho, ale pokud máš v tomhle takový hokej, tak napoprvé by to bylo přinejlepším vhodné.
Pokud se přesto chceš do toho pustit sám, tak hodně štěstí.

Ja prave nechapu jak to funguje. Vzdycky jak jsem preinstalovaval winy tak jsem musel pres cdcko. Ale potom se stal nejaky zlom nebo co a oni to nejak udelali, ze kdyz chci prteinstalovat windows tak staci hodin pocitac do tovarniho nastaveni, takhle ja jsem preinstalovaval vzdycky windows posledni 3 roky nebo jak dlouho. Nevim jestli to je spatne nebo proc tam je ta moznost, ze nemusim vytahovat cd s winem a staci kliknout na to tlacitko tovarni nastaveni. Ale jak jsem rikal predtim, za posledni rok jsem preinstalovaval pres to tovarni nastaveni winy asi 20x, protoze jsem porad nevedel co se deje a myslel si ze pri te instalaci delaj neco spatne. Pak mi rekli ze musim nainstalovat nejdrive chipset na desku a pak zbytek ovladacu, ale i to nepomohlo

furt špatne, nejaké Recovery preplácačky.

Musíš sa zbaviť v prvom rade sektoru so zavádzačmi, binec v UEFI/GPT/MBR na aktívnom a primárnom sektore. https://cs.wikipedia.org/wiki/Master_boot_record

Bútpvacie ISO W10 má nástroj; Diskpart.exe - "list" príkaz Clean, s ktorým zmažeš tzv. Nultý sektor na pevnom disku systémového oddielu. Až následne sa formátuje tabuľkou NTFS systémový oddiel.
https://www.windowscentral.com/how-clean-and-format-storage-drive-using-diskpart-windows-10

Tiež v II. rade pred týmito úkonmi resetni, vyskratuj Jumperom alebo pod CMOS peckou nejakým metalom Bios do výrobného nastavenia. Dôvod je ten, že OS Windows 7/10 mohol zmeniť nastavenia Bios, aj tak urobil, ani o tom nevieš. (Odpoj PC od veškerého napájania, použi rukavice alebo sa uzemni, statická elektrika je sviňa).

Až "usadíš", zmažeš prvý sektor na pevnom disku, ako aj Bios uvedieš do výrobného nastavenia, začni inštalovať W10 z ISO vyrobenej na bútovacej Fleške. Plne automatická robota cca na 45 minút aj so záplatovaním desiny do finálnej podoby.

V každom prípade nešpekuluj s čipsetom, ale sa pevne pripoj počas inštalácie káblom k modemu pripojený na net, lebo inteligentný OS W10 si zabudovaným Inštalátorom už počas rozbaľovania dát na disk ošahá na nete a spriaznených serveroch akamai, vešekeré potrebné a najnovšie ovládače pre tvoj HW.

Až by ti náhodou po inštalácii blbol OS W10, až potom sa venuj origoš výrobcu čipsetu a iných driver čipmánkov pre tvoj HW.

Moc veci komplikuješ, nabaľuješ nový a nový svinčík nielen na zavádzač prvého sektora pevného disku, hlavne v prípade molocha GPT. (Osobne kašlem na GPT, UEFI. Idem stále na MBR lebo je to jednoduchý zavádzač, neboptná na prvom sektore a tiež z dôvodu, lebo si vyladím OS Windows, zbavím ho už priamo z ISO SW zn.: nlite bloatware, apps, telemetrie, ceip, appraiser, cortana, bing, store, onedrive, defender, u.s.w., a následne vyrobím Image, bitovú zálohu systémových oddielov pevného disku niekam po ruke, bokom).

jestli poznáš velikosti oddílů:
jednotka 0 oddíl 1: 100mb, systémový ... (skrytý) bootloader starých windows, nové instalaci je k ničemu
jednotka 0 oddíl 2: 231gb, primární ... původní disk c: s windows, programy a nejspíš i s tvými daty

oba dva oddíly doporučuju odstranit, vznikne nepřidělené místo 232gb. do něj nechat nainstalovat čerstvě stažené win10.
čili už jsi měl mít dávno stažené .iso win10 a taky ovladače pro tvou základní desku.

proč tam tlačíš staré win7 a ty budeš přeplácávat znovu na win10 se směsí ovladačů, to nechápu.

Funguje to tak, jak si to nastavíš - ovšem jen tehdy, když víš, co děláš.
A nechápu obecně potřebu instalovat Windows 3x do měsíce - mě slouží Win10 už 3 roky zcela v pohodě bez přeinstalace a totéž jsem měl i dříve s Win7 a WinXP (ty mi snad vydržely 6-7 let bez přeinstalace, stále stejně svižné).