Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Linux bash

Zdravím.
Se snažím ale nějak se nedaří :-(

Bych potřebovál vytvořít proměnnou, kde bude cesta k adresaři + datum a čas

cesta=`date '+%Y-%m-%d %H-%M-%S'`

Potřebují /dev/shm/data 2019-03-29 07-55-06

Abych mohl vytvořít adresař data 2019-03-29 07-55-06
mkdir $cesta

Děkují.

Řešení:

Misto mezer použivam_
To je ok, ne?

$ tar -cvf data_zalohy_`date '+%Y-%m-%d %H-%M-%S'`.tar data_zalohy
tar: 21-59-52.tar: Funkce stat selhala: Adresář nebo soubor neexistuje

data_zalohy je adresař a ten chcí celý zabalit tak, aby vysledek byl data_zalohy_2019-03-29 07-55-06.tar