Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stříbrný vs. černý ThinkPad

Při návštěvě firemní prodejny Lenovo mě zaujalo stříbrné provedení NB ThinkPad, které vypadá mnohem lépe než klasické černé provedení. Prodejce mě však upozornil, že stříbrná verze se spíše ošoupe a poškodí než klasická černá a při dalším vyptávání jsem zjistil, že tak bylo usouzeno na základě zkušenosti jednoho zákazníka, který ovšem nosil kovové hodiny a různé náramky, takže to není až tak směrodatný poznatek.

Jaké máte zkušenosti v tomto ohledu s používáním stříbrných NB a nejlépe s nějakým stříbrným ThinkPadem? Třeba v článku http://notebookblog.cz/technika/postrehy/nemam-rad-hlinikove-notebooky/ také moc hliník nechválí, ale v diskuzi po tím to již tak černobílé není.

Otázka je, jestli "stříbrný" znamená skutečně hliníkový. Máme doma už řadu let "stříbrný" noťas, který je ovšem z plastu se "stříbrnou" úpravou. Mimochodem - ani po letech není nijak poškrábaný (možná to moje polovička nemasíruje náramky a prsteny).