Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bluescreen - pc

Dobrý den,

Mám dotaz a rád bych požádal o pomoc-radu..

Už delší dobu mě na pc trápí bluescreen, počítač funguje dělá co má, ale při větší zátěži vyskočí “modrá obrazovka” Dumping psychical memory, načte se to do sta a počítáč se restartuje.

Projel jsem pc antivirakem, zkusil několik příkazu v cmd sfc.

Podle mého by mohl počítač trápit fakt, že je nainstalován jak eset tak avast, když jsem jeden chtěl odstranit (avast) počítač opět vyhodil bluecreen.

Mužů poprosit o radu, jak takovou situaci řešit? Reinstall winu se mi úplně nechce vzhledem k počtu dat uložených v pc, a nějaká manipulace se zálohovaním nepřipadá v úvahu, počítač se vždy vypíná výše zmíněním problémem.

Je tady nějaká možnost jak se s tím vypořádat ? Díky za reakce.

Zachycení bluescreenu - https://prnt.sc/n547bb

a co s leteckou poštou? když blokuju reklamu, tak od nich ani nic nestáhnu, ostatně není žádný důvod.

pro ty, kterým jejich líná myš nebo klávesnice blokuje vyhledávání google, je tu odkaz na nirsoft bsod viewer:
https://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html
ve screenu se můžeš kochat hlavně sloupcem "caused by driver".

antiviry byly doufám korektně odinstalovány. pouhým smazáním se jich nezbavíš, pokud si nacpaly něco i do \system32\drivers

nejsi registrován takže sem nemůžeš vložit screen a nějaký imagehosting tě nenapadl.

ntkrnlpa.exe i halmacpi.dll jsou součásti win od ms. těžko to může být příčina, když miliónům lidí jejich win nepadají.
nabízí se ovšem konflikt s ovladačem / pozůstatkem antiviru, nebo naopak chybějící základní ovladač.

1.kontrolní otázka: jaký byl postup instalace ovladačů? stačí ten první.
95% tazatelů: špatně.

2.kontrolní otázka: byly antiviry korektně odinstalovány?
ona už instalace a funkce dvou av naráz není normální, takže jestli se povedla odinstalace, ví bůh. výpis driverů třeba program ms autoruns, záložka drivers. nesmí ukazovat nic od esetu ani od avastu. kdyby zas u vás nešel google: https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/autoruns

Avast i Esset jsem oddinstaloval správně, smazal i zbytek driveru v autoruns, které zbyly.

Problem se zdál vyřešen pc běžel několik hodin v pořádku ovšem vyskytl se jiný problém, vyskočil další bluescreen v bsod jsem zjistil, že se jedná o chybu

nvlddmkm.sys

Podle mého je problém někde s ovladači grafické karty. Počítač nedokázal spustit žádnou hru, pohyb myši se zasekává, v psaní velká prodleva.

Nějaká rada?

čili instalace ovladačů se jako v 95% případů moc nekonala.
kdybych se tě zeptal, jakou máš v pc základní desku, nebudeš vědět že v pc nějaká je, když ses na ni vykašlal.

nejdřív od výrobce stáhnout ovladače: chipset driver pro základní desku, pak jiný (starší) ovladač grafiky když je s tímto potíž.
odinstalovat ovladač grafiky - restart - instalace chipset driver a po něm tvůj vybraný ovladač grafiky.

Driver_IQRL_NOT_LESS_OR_EQUAL Tedy česky: Ovladač který adresuje buňky paměti je v kolizi s funkcí přerušení - tedy nesprávná adresace v paměti. Problém vznikl poškozením nebo přepsáním driveru nesprávnou či chybnou verzí. Dosti možná při kolizi obou antivirů nebo jinou činností., Postup vyhledat nové nebo stávající verze ovladačů a nainstalovat. Ostatní je jen tápání v době Blackoutu. Poškození paměti jako zdroj problému je málo pravděpodobné.