Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po vypnutí pc zůstane monitor zapnutý

Zdravím, mám připojený k PC monitor přes HDMI problém je že když vypnu počítač monitor zůstane zapnutý a svítí s nápisem "cable not connected" a musím ho vypnout ručně. Na internetu jsem nic nenašel ani v biosu takové nastavení asi není, neví někdo čím to je? (Karta GTX 1060, monitor Acer G245HQ..
Možná zkusit jiný kabel?

Měl jsem stejný problém, po vypnutí PC se zobrazoval na monitoru No imput signal a monitor jsme musel vypínat manuálně. Změnil jsem HDMI kabel za originál od monitoru a přestalo to. Snad pomůže moje zkušenost.

Zkoušel jsem 4 HDMI kabely, je to stále stejné, i HDMI 1,4, i HDMI 2,0, ..., žádná změna k lepšímu. Zkusil jsem i nový monitor Samsung, nepomohlo to. Chyba musí být v základní desce PC nebo v jejím HDMI portu, protože jiné dva PC mi ten monitor při vypnutí normálně vypnou HDMI kabelem.

ok, ale chce to napsat. tys vždycky zmínil jen hdmi1.3, měl jsem za to, že používáš jeden kabel dokola.

podle nadpisu vypínáš pc (tupé win10/11 se jen uspávají a podle nálady se mohou náhodně probouzet) a monitor ti to neuspí.
můžeš zkusit:
- zakázat příliš vychytralé uspávání, u stoláků stejně nemá smysl: powercfg -h off
- vypínat pc s monitorem přes "master" prodlužovačku. pc stojí nějaké prachy, takže jestli doteď nemáš prodlužovačku s přepěťovou ochranou, stejně její nákup plánuješ.

gtx1060 ma vice digi vystupu, zkousel jsi?
ale jestli ma dp, to se ti spis nebude libit, prevod dp-hdmi podle me neprenasi audio.

jinak s neuspavanim jako u tve instalace jsem se jeste nesetkal.
zkus do pc vrazit jiny ssd a cvicne na nej fouknout windows, tentokrat i s ovladaci, jestli se bude chovat normalne.