Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rychlá otázka ohledně monitoru a Hz

Zdravím. Mám jen rychlý dotaz.... Můj monitor (či grafika) nedokáže zobrazit víc jak 60 Hz ( píše mi to ve Windows mám na výběr pouze 60Hz a musel bych zaškrtnout zobrazit i frekvence které monitor nemůže správně zobrazit) a právě tam píšou že když bych dal větší může dojít k poškození hardware... Jenže když hraju Call of duty 2 mám v nastavení v menu na výběr Hz a je tam 60 , 70 , 75 ... Když nastavím z 60 na 75 je to fakt mega rozdíl jak to jede plynule a chtěl bych na tuhle frekvencí hrát ale mám strach že když mi ve Windows nabízí že dokáže jen těch 60 a ve hře budu hrát na 75 může mi to poškodit třeba monitor nebo grafiku ? Dík moc za odpovědi moc se v tom nevyznám a plavu v tom.... Přeji pěkný zbytek večera

fujitsu amilo lsl 3220ws

Teď jsem si všiml že ze zadu monitoru na samolepce kde je popis se jménem modelu atd je napsáno 50-60Hz ... Tak jak je možné že 75 v Cod2 zvládne ? A ne nemám to jen vsugerované je to obrovský rozdíl když to v té hře přepnu z 60 na 75

to vyjde:

Horizontal Refresh Rate: 83 kHz
Native Resolution: 1680 x 1050

83.000 / 1050 = 79, -5% rezerva synchronizace = 75 hz

takto čmáraly skleněné obrazovky jedním paprskem.
u lcd si nejsem jistý, jestli dokonce neumí zobrazovat řádky z horní a dolní poloviny najednou, mohly by zdvojnásobit refresh.

jinak digitální monitory si hlídají parametry signálu a při překročení to řeknou, případně signál vypnou.