Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem První spuštění nového NB

Momentálně řeším první spuštění nového NB, který určitě bude chtít nastavit hromadu věcí, které pak již nepůjdou nebo půjdou špatně změnit, např. názvy a typy uživatelských účtů. Co bych si měl připravit a jak jej nejlépe nastavit?

Má představa je nějaký snadno zapamatovatelný admin účet, ovšem bez admin názvu, se kterým počítají různé viry a pod. a pak uživatelský účet pro každého člena rodiny, jednoduše zapamatovatelný, ale bez osobních údajů, jelikož občas je nutno někam dát veřejně screenshot nebo výpis nějakého programu. Máte na to nějaký logický systém?

Kua, to je fakt debilní systém ...

Namísto mého již promyšleného systému účtu mě to vede podle emailu a pro přidání členů rodiny to chce další emaily! Nechci zadávat X emailu pro každého člena rodiny, včetně dětí, chci X účtů bez emailů ... Dá se to na Windows 10 nebo nedá?

Měl jsem 1 MS a chtěl jsem k tomu 2 lokální, ale zjistil jsem, že na lokální se dá přepnout z MS i pod jiným názvem, takže jsem logicky předpokládal, že to k MS přidá další lokální, ale se stejným emailem. Asi jsem tím ale přepnul a přejmenoval MS na lokál.

PS: k některým službám netřeba mít to přihlašování do W. přes MS účet, stačí lokální a jen v případě potřeby se prostě "externě" přihlásit (třeba k MS Store, Outlook, OneDrive). Ten MS účet může být založený nezávisle na přihlašování na nějakém PC.

Už jsem z těch MS účtů a celkové koncepce systému zmatený ... Bordel jak v tanku a na každou blbost účet u daného provozovatele - MS, Google, Apple, Dropbox ... A nejlépe krát počet členů rodiny, kteří si ale nic nepamatují a ať to tam nabouchá a administruje rodinný admin. Zas to nějak nabouchám a po X letech zjistím, že to chtělo udělat jinak, ale bohužel to už bude v takovém stádiu, že to nepůjde jednoduše předělat.

Teď jsem dokonce zjistil, že mám na Live účet s přihlašovacím jménem XYZ@XYZ.CZ, ale když se němu chci přihlásit, tak mi hlásí, že se mám přihlásit k MS účtu a přihlašovací jméno XYZ@XYZ.CZ neexistuje ... Netuším, co to má znamenat a jak to vlastně funguje.

Nejdříve mě upozorní, že účet XYZ@XYZ.CZ již asi existuje, dokonce na adresu XYZ@XYZ.CZ pošle ověřovací kód, kterým ho úspěšně ověří a pak to chce zase zadat login, ale XYZ@XYZ.CZ již nevezme a píše, že účet s takovým jménem neexistuje. Dokáže někdo vysvětlit, co to vlastně znamená a jak to funguje?

a) účty Google, Apple, Dropbox, atd. nijak nesouvisí s Windows, v zásadě ani MS účet.
b) ten starý Live účet je asi nějak nutné "ztotožnit" s dnešním MS účtem či to nějak převést.
c) s přihlašováním do W. a uživatelskými účty to ale nijak nesouvisí.
d) kdo nechce služby používat, nepotřebuje ty účty z bodu a).
e) ke službám se lze přihlašovat "nezávisle", jen v případě potřeby.
f) celé je to zamotané majlama (adresama), které v tom figurují :-)