Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapínání PC - nutnost zmáčknutí f2

Dobrý den,
ráda bych požádala o radu. Pc vždy při zapnutí hodí obrazovku a je nutné zmáčknout klávesu f2, aby se počítač zapnul. Bios baterku jsem vyměnila, jelikož nezůstával nastavený čas, čas se tím vyřešil, ale obrazovka ne. Přikládám k postu foto obrazovky a budu ráda a vděčná za každou radu. Děkuji všem

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Budes nutena rucne vyskratovat Bios do tovarenskeho nastavenia Jumperom vedla CMOS alebo pod CMOS pe…
Nuda 11.04.2019 13:44
Nuda
Dobrý den a to se dělá jak, jumper vím kde se nachází, ale nevím které kontakty spojit.
Nela95 14.04.2019 08:52
Nela95
http://www.servispckupka.cz/jak_opravit_pocitac_zakladni_deska.php Počítač musí být vypnut a přívo… poslední
Karel04 14.04.2019 09:16
Karel04

Budes nutena rucne vyskratovat Bios do tovarenskeho nastavenia Jumperom vedla CMOS alebo pod CMOS peckou vyskratuj kontakty nejakym metalom. Samozrejme odpojena od veskereho napajania masiny, logicky vybrat velku baterku.

Tu SW resety Bios cestou klaves F nepomozu.

http://www.servispckupka.cz/jak_opravit_pocitac_zakladni_deska.php

Počítač musí být vypnut a přívodní napájecí kabel musí být odpojen. (Pokud je napájecí zdroj vybaven vypínačem, stačí vypnout tento vypínač.)
Na základní desce vyhledáme dvojici nebo trojici pinů pojmenovaných - Clear CMOS (CLR_CMOS). Nalezneme je nejpravděpodobněji v okolí knoflíkové baterie nebo samotného čipu BIOSu/UEFI.
Pokud bude na základní desce pouze dvojice pinů, tak tyto dva vývody na pár sekund spojíme něčím vodivým (šroubovákem) nebo přímo jumperem. Tím dojde k resetování základní desky do továrního nastavení. Po dokončení musíme jumper odstranit.
Jestliže bude na základní desce trojice pinů, tak jumper přehodíme do druhé krajní pozice a spojíme do té doby volný pin. Tím dojde k resetování základní desky do továrního nastavení. Po dokončení musíme jumper vrátit do původní pozice.
Také se ještě můžeme setkat s tlačítkem, které plní stejnou funkci. Tlačítko tedy na okamžik stiskneme.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru