Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení do sítě

Předem říkám, že nevím všechno. Takže z jednoho domu běží wifi síť, druhý je cca 12 m daleko. V druhém domě se na wifi připojíme telefony, NTB už má údajně potíže. Potřebujeme připojit desktop, abychom mohli zrušit připojení od kyslíků.
Takže potřebuji potvrdit, že by to mělo fungovat s routerem, který umí access point, bude píchnutý u okna zevnitř a drátem to poběží do PC. Něco, jako netis 2411, nebo i ten dražší se dvěma anténkami a vyšší rychlostí.
V obou domech to obsluhuje jedna osoba, žádné majetkové ani rodinné kolize netřeba řešit.

Připojení, které má zůstat, je od poskytovatele wifi, má na tom internet TV a prostě to funguje. Tahat kabel je poslední možnost, to už tam může zůstat ten od O2. S tím pevným připojením je to dost poruchové, modemy odcházejí, nebo se hryznou a vyřadí i linku pro hovory.
Takže by se jednalo o režim client a mělo by to mít externí anténu za oknem. Musím se podívat z čeho se šíří ta domácí síť, když jsem připojoval počítač, byl v pracovně et. kabel.
Každopádně děkuji.