Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook hlásí "napájen ze sítě, nenabíjí se"

Zdravím Vás, mám problém se svým notebookem (Dell Inspiron 15 5000 Series), který z ničeho nic po cca 2 letech začal hlásit "napájen ze sítě, nenabíjí se". Najednou je notebook i celý zpomalený.. Nenapadá někoho důvod? Předem děkuji za odpověď
Změna kategorie, původně: Hardware. Notebook je notebook. (karel)

cpu-z ukáže reálný takt procesoru.

vytížení cpu zasviněného po 2 letech instalací fuckware jde zkontrolovat ve správci úloh (procesy), nebo raději stáhnout "ms process explorer".
dají se zkontrolovat zbytečnosti, které se automaticky spouští - stáhnout "ms autoruns",
jestli si náhodou nějaký adware nebo spyware neudělal z mého síťového připojení dálnici do ruska: "ms tcpview"
onen malware jde zas zkusit vyčistit: "adwcleaner".

a kolik % baterie ukazuje? Stav "napajeni ze site-nenabiji se" pokud ma baterie vic nez 90% je OK.

Zpomaleni viz ostatni - nejaky bloatware, adware, viry atd. - vytizene nesmysly v systemu ktere tam nemaji co delat. Pripadne po 2 letech i problem s prehrivanim kvuli zanesenemu chlazeni.

Proste nechteny bordel nainstalovany spolecne s necim chtenym, zhusta ruzne zbytecnosti co jen vyziraji systemove prostredky (klasika vselijake pochybne "antiviry", neni nad to mit 3-4 aktivni najednou (ironie)) . Ad "nabijeni" - bezi notebook i kdyz baterii vyndate ven? Pokud ano, tak bych spis videl chybu v notebooku / elektronice pro nabijeni baterie, ne v napajecim adapteru.

Měl jsem ten samý problém (Dell vostro), pokud ti to při restartu napíše, že "nebyl rozpoznán napájecí adaptér" nebo něco podobného, tak je to jasné (taky to píše v BIOSU). Kup si nový, nebo si nech opravit kabel (je tam přerušený střední vodič, kterým se identifikuje originální adaptér dostatečného výkonu).
Dell má takovou divnou funkci, zřejmě aby "zabránil přetížení neznámého adaptéru neznámého výrobce", sníží výkon procesoru a raději nebude ani dobíjet.