Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Levné vodní chlazení GPU

Zdarec.
Postavil jsem si tichý komp a jediné, co dělá hluk je grafika v zátěži. Napadlo mě to řešit vodním chlazením, kde bych použil řekněme 20l kanystr, ponorné čerpadlo a jednoduchý blok z Aliexpressu. Podle výpočtů by mělo kartě v plné zátěži zabrat 6 hodin zvýšit teplotu kapaliny o 20°C.
GPU MSI GTX 1060 6GB

Vodní chlazení jsem nikdy neměl a rád bych se s cenou vlezl do litru. Rád bych věděl, jestli je to blbost nebo je to realizovatelné...

Předem děkuju

Vzduchový chlazení tam samozřejmě je. Při defaultnim nastavení karta doleze na 71°C a otáčky jsou 1400-1600. Není to žádná hrůza, ale je to jediný zdroj hluku i při zátěži.
Proto mě to napadlo, že by stačil blok, pár pasivů na paměti, ponorný čerpadylko a cca 5m hadice.

CZK 149.06 16%OFF | Mini Amphibious Design USB DC 12V Low Noise Brushless Submersible Motor Water Pump For PC Water Cooling System
https://s.click.aliexpress.com/e/jPEkbZO

CZK 264.48 18%OFF | Water Cooling Block For Computer CPU Water Cooler 50mm Transparent Cover Cooling Block For AMD Intel
https://s.click.aliexpress.com/e/cLppB5fa

Vybíral jsem zrychleně jen podle ceny. Klávesnice mi svítí i po vypnutí, takže bych asi dal klasické napájení z molexu 5-12V. Paměti jsou chlazené minimálně, kartu jsem kupoval z druhé ruky, takže jsem ji už rozdělanou měl. Na paměti bych dal hliník a chladilo by to víc než teď, protože se celý blok chladiče zahřeje GPU. Na napájení je malý pasiv a karta je obecně úsporná, takže tam to moc nehřeje. Navíc přímo na GPU míří dva 12cm ventilárory.
Šlo mi spíš o to jestli tyhle levný bloky netečou, jestli stačí destilovaná voda, jestli jsou obyč hadice ok. Jakej je ideální průtok... Ale co už byl to jenom blbej nápad.