Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 144hz monitor.

Myslite že mi bude ryzen 5 2600 a gtx 1660ti gaming, stačit na hrani na 144hz monitoru? low settings mi nevadí. popř nazor na monitor BenQ XL2411P
Změna kategorie, původně: Hardware (Kurt)

CSGO, poslepu vybrana frekvence, 10 sekund hry
60 vs 144 - 20 z 20ti pripadu poznano spravne
60 vs 90 - 18 z 20ti pripadu rozeznano spravne (rekl bych ze pry delsim testu nez 10 sekund bych taky poznal 20/20)

Ve 3D hrach je to hodne znat. 60 vs 144 poznam ale treba i pri scrollovani stranek na webu. Me pripadas jak ti konzolovi borci, co budou tvrdit za mezi 30 a 60 FPS neni poznat zadny rozdil

Ne mozna, starsi lide to proste nepoznaji. Jak jsem ted hral Risen 3, tak jsem ho mel pres adaptivni VSync na polovicni teda na 30FPS a absolutne jsem nepoznal rozdil oproti 60FPS. Naschval jsem to ted zkousel i u Dishonored, jak ted hraju a ne proste mezi 30 a 60 FPS nevidim rozdil. Sice hra je opravdu nenarocna, tak ji nakonec hraju na 60 FPS, ale v pohode bych mohl i na 30 a mne by to vypadalo uplne stejne.

Dwane Dibbley je znama firma (kecka) z herni poradny, tudiz ten me tak mistr sveta rozesmal, ze to pozna pro scrollovani na webu. To je opravdu naprosty nesmysl. Ale jinak a uz jsem to tu psal, trenovany mlady clovek by mel byt schopen "videt" az do 200Hz, tudiz ja tomu, ze mladi lide vidi ve 3D hre pri pohybu ve scene rozdil mezi 60 a 144Hz verim, je to urcite z hlediska moznosti lidskeho oka mozne.

Osobne zadné "FPS" navic nevidim, ale v "plynulosti" tam rozdil je.
* Diky recenzim pro nase stranky které jsem psal nebo na nich spolupracoval jich mam vyzkousenou dobrou desitku, prevazné TN a rozdil 60 a 120 nebo 144Hz i kdyz ten rozdil neni vzdy evidentni, pri cinosti, ve hrach jde videt pouhym okem.

Pak jestli nekdo testuje jen jeden 144Hz monitor a nema nic k porovnani, pusti na tom nahodnou hru ktera co je omezena na 16ms obnove, nebo 60fps, neumi zvolit spravnou "synchronizaci" etc -- tyto testy nemaji zadny vyznam..
TiP :i: ~ Dobry je na to "Blur Buster Motion Test" i na N/Fsync : https://www.testufo.com/ (pro porovnani 60/144Hz monitoru treba vedle sebe) na 144Hz roztrepaného UFONA urcite neuvids.

Tak fakta že ta shitová technologie je už pár let kvůli vlasnostem mrtvá v Tv průmyslu a nikdo by jí nekoupil dneska jako Tn monitor kde každej ňouma naletí na to "Gaming" a prodá se to samo.....(by mě zajmalo co tam cpou za levný panely ze zásob když LG (dělá jenom IPS) a Samsung (PLS/VA) tj dva hlavní výrobci vývojáři Tn už dávno nedělaj a poslední Tn byli nějaký nejlevnější čínský šlupky.)

Ono TV a herni monitor je dost rozdil. U her ti jsou "verne barvy" k nicemu a hlavne ve strileckach je stejne kompletne zabijes vyhnanou gamou kvuli lepsi viditelnosti. I pozorovaci uhly vubec neresis, kdyz sedis primo pred tim. Jestli chce pucovat fotky, at si koupi IPS, ale na hrani bohate staci lacinej TN panel s nizkou odezvou (coz tu urcite hned nekteri zacnou resit stejne jako frekvenci).

Jak by tak nabušená GK mohla neutáhnout 144 hz? A rozdíl 60 vs 144 hz teda je. Jistě že k mojí gtx 1050ti 144hz monitor tady doporučen nebyl :). Proč je tady tak propagován IPS panel z věrností barev pro hry k ničemu těžko říct :O. Když 144hz, tak snad i QHD a 27", to je jasny