Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 4k rozlišení na full-HD monitoru ?

Ahoj, chtěl bych se zeptat, bude fungovat 4k rozlišení na fullHD 1080p monitoru ? Mám tím na mysli - bude lepší a hezčí obraz než na tom fullHD, nebo rozdíl bude vidět jen na větším monitoru ? Díky
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Aby si doopravdy pocítil 4k rozlišení, budeš potřebovat 4k monitor. Ale ano, ten rozdíl poznáš i na FullHD monitoru, ale bude to jen takovej klam pro tvou mysl. Obraz u filmů bude hladší, plynulejší, ostřejší (pokud si stáhneš třeba 4K bluray rip), ale ve skutečnosti se ti ty všechny 4K pixely budou muset vmáčknout do 1920x1080. Takže jo i ne. U her (pokud máš dostatečně silný PC) podobně, možná se ti to bude zdát na oko hezčí, ale 4K monitoru se to nevyrovná. Jestli navíc používáš ještě k tomu malej monitor co do palců (24 apod.), tak tam ten efekt 4K už neuvidíš vůbec. Já mám 2K monitor 32 palců, pochopitelně jsem na tom zkoušel 4K hry i filmy a je to hezký, ale stejně jako ty toho pravýho 4K nedocílim.

- Tak. I pres nejaky 'scaling' obrazovka s 1920/1080p nemuze zobrazit viz pixelu jakou obrazovka disponuje.

nebo rozdíl bude vidět jen na větším monitoru ? Díky

- Rozdil uvidis, az ten monitor bude mit vysi rozliseni né obrazovku.