BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Aby si doopravdy pocítil 4k rozlišení, budeš potřebovat 4k monitor. Ale ano, ten rozdíl poznáš i na FullHD monitoru, ale bude to jen takovej klam pro tvou mysl. Obraz u filmů bude hladší, plynulejší, ostřejší (pokud si stáhneš třeba 4K bluray rip), ale ve skutečnosti se ti ty všechny 4K pixely budou muset vmáčknout do 1920x1080. Takže jo i ne. U her (pokud máš dostatečně silný PC) podobně, možná se ti to bude zdát na oko hezčí, ale 4K monitoru se to nevyrovná. Jestli navíc používáš ještě k tomu malej monitor co do palců (24 apod.), tak tam ten efekt 4K už neuvidíš vůbec. Já mám 2K monitor 32 palců, pochopitelně jsem na tom zkoušel 4K hry i filmy a je to hezký, ale stejně jako ty toho pravýho 4K nedocílim.
- Tak. I pres nejaky 'scaling' obrazovka s 1920/1080p nemuze zobrazit viz pixelu jakou obrazovka disponuje.
- Rozdil uvidis, az ten monitor bude mit vysi rozliseni né obrazovku.