Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Export videa z outdoor kamery z H264 na H265

Ahoj, mám dotaz, mám natočené videa z outdoor kamery Niceboy Vega 5 pop, u této kamery je kompresní format videa H264. Po úpravě videa bych jej chtěl vyexportovat ale s kompresí H265. Program Movavi to zvládne, ale mám obavy, jestli nedojde ke snížení kvality. Možná problém, že to nepřehraje každá televize. Váš názor?

A druhý dotaz, jaké máte zkušenosti s tím, jaký bitrate použít na export videa, aby nebylo video moc velké a přesto bylo kvalitní, kde je ta hranice.

Mluvím o rozlišení full HD.

Díky. kuky77

H265 je nástupce H264. Při uchování porovnatelné kvality u H265 stačí cca polovina datového toku jako u H264. Nevýhodou je poměrně velké zatížené HW jak při kódování tak při dekódování.

Používám H264 z důvodu rychlosti a přehrání na jakémkoliv zařízení.

U H264 používám bitrate:
- 2048 x 1536 - 10Mb @ 30 fps
- 1920 x 1080 - 7Mb @ 30 fps
- 1280 x 720 - 4Mb @ 30 fps

Já mám kameru lamax x10.1 a ta už rovnou nahrává v h.265. Musíš potvrdit, že dost starších televizí a celkově zařízení s tím mají problém. Dokonce i starší přehrávače v pc. Stejně ale přeci si musíš videa upravovat ve programu na střih, takže pak si můžeš vybrat jaký přesně formát chceš při renderu.