Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s rychlostí u SSD Samsung 970 EVO PLUS 500gb

Dobrý den,
mám problém, kdy jsem si koupil nové SSD Samsung 970 EVO PLUS 500gb . Nainstaloval jsem ho všechno v pohodě a při benchmarku se dívám a místo slíbených 3500/3200 MB/s mám pouze 850/750 MB/s . Chci se zeptat,, kde je chyba a jak ji popřípadě vyřešit.
Děkuji
BTW: níže máte přiložený screen z benchmarku SSD

To já právě nepoznám, hledal jsem to ve specifikacích desky na netu a není to tam přímo napsané. Moje deska je tato http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-z97x-gaming_3rev_10#kf GA-Z97X GAMING 3 (Rev. 1.0)
Ale našel jsem tam tohle napsané "(sloty PCIEX16 a PCIEX8 odpovídají standardu PCI Express 3.0" a "3 x PCI Express x1 slots
(The PCIEX4 and PCI Express x1 slots conform to PCI Express 2.0 standard.)"
Zkopíroval jsem to z té stránky, radši se podívejte sami, jak to tam je napsané.

Gigabyte, typicke, aby se v tom prase vyznalo.

Nasel jsem na zive:

Mam Z97X-Gaming 3 a pouzivam v ni NVMe SSD zapojeny do PCIe sbernice pres redukci. V m.2 slotu skutecne bezi temer na urovni sata3, v PCIe podstatne rychleji.

Tak to vypada, ze M.2 slot na te desce umi jen SATA3 rychlost, coz odpovida namerenym hodnotam.

Jak se to pripojuje pres redukce do PCIe netusim, nikdy jsem to nepouzil. Otazka taky je, jestli to bude z PCIe potom bootovat. Nebo to muzes nechat tak jak to je, protoze rozdil rychlosti je spis na urovni benchmarku nebo se ta rychlost hodi pro rozsahle SQL databaze, ale pokud jde o hry, tak tam to nepoznas, uzke hrdlo bude jinde.

tohle funguje paradne, ale pocitat s tim ze si veme 4 PCIe linky = ze je nejspis ubere (ale ne 4, rovnou to padne na pulku = 8) ze slotu pro grafiku. Dle popisu desky - pouzit druhy PCIe (PCIEX8) ktery je taky na 3.0 (ale sdileny s 16x slotem pro grafiku). Zbyvajici PCIe jsou jen 2.0 - pomalejsi (a to bude nejspis i zadrzel toho m.2 slotu - jen 2.0, a mozna jen 2 linky...)

viz. to co ti psal lucifer, ze na tve desce ti pravdepodobne pridani toho adapteru do PCIe 3.0 slotu udela z graficke karty PCIe x8, protoze proste se cast linek pouzije na ten adapter. Kdyz to das do PCIe 2.0 slotu, tak zase nebudes mit vyhodu oproti soucasnemu stavu.

Osobne bych to nechal tak jak to mas ted v tom M.2, protoze pokud to neni databazovy stroj ale nejaky herni, tak je porad nejlepsi to nechat byt castecne nevyuzite tak jak to je. Ale taky si k tomu SSDecku muzes dokoupit novejsi a lepsi desku + procesor + pameti DDR4, proste neco s vice linkama respektive primo s NVMe na M.2 slotu.