Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Err_cert_date_invalid

Vyskočí mi táto chyba v chrome keď spustim magio, doplnky zastavene, eset zastavený, čas nastavený aktualizovaný v internete.... Kde môže byť problém? Na nete len odkazy na vírus alebo dátum.

Chyba bude zrejme v certifikáte, ktorý exspiroval. Najjednoduchšie je to skontrolovať priamo v prehliadači, kde si po navštívení stránky https://local.visualon.info:900 môžeš pozrieť certifikát a jeho detaily - hlavne skontroluj pole Valid To.

Prípadne môžeš použiť program openssl na zobrazenie certifikátov:

openssl s_client -showcerts -servername local.visualon.info -connect local.visualon.info:900 </dev/null

Doména local.visualon.info je nasmerovaná na localhost, takže konkrétny certifikát sa dá skontrolovať iba priamo na tvojom PC, kde beží nejaký Magio server počúvajúci na porte 900.

Opraviť sa to bude dať kontaktovaním technickej podpory Magia.

Certifikát som kontroloval? Keď kliknem na zamok stránky, vypíše vlastnosti certifikátu, je OK. Na tech. Podpore žiaden úspech. Všetko čo navrhli, majiteľ pc kontroloval, skončilo to následne :z našej strany je všetko OK.

Pozor na Eset...NOd v ramci kontroly SSL podvrhuje svoje certifikaty a robi MITM, cize problem bude skor s tym jeho certifikatom...a nestaci NOD zastavit na par minut...podvrhnuty certifikat tam budes mat stale. Esetaci chceli poslat vypis z ich collectora, ja som sa potom uz na to vykaslal. Riesil som totizto nieco podobne u otca.
Skus na NODe vypnut kontrolu https. Ja som tusim vtedy odisntaloval NOD z toho pc, nechcelo sa mi s tym dlhsie hrat. Mam pocit, ze ine prehliadace to nerobili, len jeden.