Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ryzen 7 2700X - 4x8 GB RAM

Ahoj,

máte někdo zkušenosti, na jakých frekvencích obvykle stabilně fungují 4 moduly RAM u Ryzenů 2nd Gen.? Aktuálně mám tyto: RAM. Nekupoval jsem žádné drahé šílenosti typu 3400/CL14, protože po delším internetovém pátrání mi přišlo, že je to trochu chiméra a reálný výkonový přírustek neodpovídá té masivní cenové přirážce - navíc jsem, do budoucna, 32 GB stejně plánoval.

Na jakých frekvencích by 4 tyto HyperX mohly stabilně běžet? (pokud budeme přehlížet křemíkovou loterii atd...) Desku mám MSI B450 Gaming Pro Carbon AC. Jde o to, že ty oficiální tabulky se mi zdají trochu moc přehnané (1866 MHz je fakt málo, snad to platí jen pro nějaké levné desky...) Dostanu se alespoň na 2666? Těch 32 GB plánuju hlavně na náročnější multitasking aj, 16 už mi pomalu přestává stačit.

Anebo pak těch 2x8 prodat a koupit 2x16? Ale to bych asi dost prodělal.

Děkuju za rady

PS: ve hrách FPSka nijak nehoním, navíc plánuju přechod na 1440p, 27" monitor, takže stabilních 40-60 i do budoucna postačí (než RTX 2070 dojde dech, zatím ještě dobíhám na provizorní 1060 3GB - "díky ti," Ethereum... :))

Nechapu, mas pameti certifikovane na 3000, proc by nemely bezet na 3000?

A co se tyka toho, jestli kdyz 2 moduly bezi na nejake rychlosti, jestli pobezi i 4 stejne moduly, tak samozrejme mely by, ale nekdy slysime, ze nebezi, ovsem to je problem desky. Tudiz bys potreboval ne aby ti poradil majitel stejneho procesoru, ale stejne desky.

- Vsak ti ma jet na 2933MHz vse pres uz je .."#*#çà"
- K Ryzen@2600 ani vic neosazuji a doporucuji spis "stabilitu" kterou v realném a kazdodenim uziti poctis vic jak "body" v benchmarcich .
* AMD moc dobre vi proc uvadi a doporucuje DDR4 2933 MHz jako Oficialni maximalni stabilni podporovanou hranici, proc asi ?!

- Ono, internet je plnej hovno-clanku "osazujte rychlou RAM k ryzenu" jaky to prinasi vykon v desitkach % , ale ten zbytek, zkracena zivotnost procesoru, modré obrazovky, nestabilita, prismahlej BUS, to uz nikde neuvadi.

- Az po roce odejde v CPU integrovany DDR_radic, vymena zakladni desky uz nepomuze (ta cast co AMD osadila primo do CPU a né na motherboard), ten dany tovarni "interni_clock" co se kazdy snazi pretacet, vynucovat pres vysi frekvenci RAM kterou aby radic vzal a mohl s nim pracovat musi zvysit cely bandwitch jadra. Hlavne ze v benchmarku mam o body navic ..
Chapu, zni to dobre, osad rychlou RAM dostanes vykon zdarma, ale v realite je to jen bulshit!!.

PS: Jestli jedes na 2933MHz tak nevim na co si stezujes. Zadnej problém nemas a vse ti jede tak jak ma, nechapu tvou "deception" :-).
* Druzi nebo virtualni skladaci sestav at si tam druhym strkaji co chcou , ty nebudes muset menit a kupovat CPU (jedna z nejdrazsich veci na dasce vubec) co jeden rok. Hlavne mi nerikej, ze to delas proto, ze ti s Ryzenem 2600 chybi vykon ;-)
Ale asi tomu budete verit a davat pozor az to zacnou psat tipuji tak ~ za pul roku na pcnew.cz az se zacnou obevovat prvni obeti.

Ale asi tomu budete verit a davat pozor az to zacnou psat tipuji tak ~ za pul roku na pcnew.cz kdy se zacnou obevovat prvni obeti.

Tak věřit až to bude tak to bude,o tom by mělo v první řadě informovat AMD a ne dokola RYZEN TOP na max takty všude dokola,až se začnou srá... jak píšeš tak od toho je reklamace,horší by to bylo až za pár let.:-)

AMD to pise. Maximalni podporovana RAM = 2933MHz, co by k tomu meli jeste psat ? ;-)
Intel taky nepise "Netaktujte K CPU" snizuje to zivotnost komponentu, bude te mi vysi teploty a spotrebu.
* Kdyz uz tam nekdo neco rve, nebo nastavuje neco nad ofifialni doporucené hodnoty, tak to uz ja na triko kazdého.

To nic neznamena. Jsou zakladni desky co podporuji i vic, dokud v té desce neni urcity PROCESOR ktery podporuje zase jiné HZ, ta informace nemusi mit zadnou podstatu.
(jestli rozumis jak to myslim. Co ja vim, nakej priklad,,, Treba naka "X" Intelacka deska na "X2" procesory jenze do ni muzes osadit i nejaky "Y" Celeron co podporuje jen 2400MHz, co z toho ze ta deska podporuje az 4000MHz nebo myslis ze ten Celeron ty 4000MHz da ? Urcite né :-))
* Navic nekdy se ty vysi udané hodnoty tykaji profilu XMP, OC. Tudiz né stock : "DDR4 3200" ale "DDR4 3200(O.C.)" coz je trosku rozdil.

No to mě právě zarazilo jako první, když jsem si o tom něco začínal zjišťovat - téměř všechny AM4 desky (no kromě A320 a možná B350) se chlubí podporou hodně vysokých taktů, jenže oficiální informace o Ryzenech samotných se "trochu" liší - tak jsem si řekl, že pravda možná bude "někde uprostřed" a bude záležet na konkrétním setupu a podmínkách...

já mám třeba Kingstony na 3200MHz z A-XMP a pohoda už dlouho, no jsou support listu desky přímo testovaný, tak ještě aby ne, BIOS jsem aktualizoval několikrát, ale jelo to i s první verzí, třeba Xkovej Ryzen 5 2600 se opýká už v základu stejně, takže je to jedno, mám co dělat abych držel 70°C v zátěži a to jsem tam měl chladič jako krávu + změnil na vodní blok, pouští tam napětí v defaultu snad 1,5V core s boxákem se to usmaží.

Nevim jaké mas CPU, ale tady to 8% neni jeste nic smrtelného, horsi dopad uz maji ti co tam narvou a snazi se to rozjet RAM na 3800/4000MHz a jeste vsemu v BIOS natukat vsemu co nejvysi hodnoty.
*Aha, pod prispevkem to mas : Ryzen 2600X.

no jsou support listu desky přímo testovaný

- No, alespon jde videt ze jsi to stavel s rozvahou a opatrnosti.