Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Monitor nema signal

Ahoj mam otázku posledne 2 tyzdne mam problém z pc z ničoho nič nabehne čierna obrazovka monitor pise žiaden signál a ventilátory na grafike pracujú na 100 percent nechápem jedine co pomoze je reštart zvuk počujem ak bezi hra alebo seriál ale žiaden obraz .
Zostava Procesor : Ryzen5 1600x
Doska:MSI MS-7A34
Ram: 20GB DDR4 1666 MHz
Grafika:MSI GeForce GTX 1080 Gaming 8G
Zdroj 750w
Nikdy som nič netaktoval Grafika je ešte 1 rok v záruke preto by som potreboval vediet ci je to na reklamáciu alebo nie pri plnej zatazi ma grafika teplotu 64 stupnov

pise žiaden signál a ventilátory na grafike pracujú na 100 percent nechápem jedine co pomoze je reštart zvuk počujem ak bezi hra alebo seriál ale žiaden obraz .

- Obraz zmizi az po po najeti do OS, nebo uz po startu (nevidis ani post/BIOS) , nebo behem hrani ?
* Zkus zacit reinstalaci ovladacu pro GPU.

20GB DDR4 1666 MHz

- To je smes ceho ? Nepridalaval jsi nahodou nakou 4Gb RAM k tvé 2x8 nebo 1x16 a pak az prisel tento problém ?

- Chtelo by to oddelit SW|OS problém od mozného problému s HW.
- OS (problém s ovladaci) jde vyzkouset vice zpusoby. Nejlépe zkusit nejakou Live_verzi OS, na internete je spusta Live_OS ke stazeni zdarma. Minimalne alespon spustit Windows v Safe-Mode bez pouziti driveru (ovladacu)

[Ubuntu na stazeni] : https://www.ubuntu.com/download/desktop (jestli mas problém s pripojenim, nebo pomali internet, stahni klidne na misto jen "Debian"). U Debianu mam jen mensi obavy s HW kompatibilitou kterou potrebujem otestovat.
* Dejme tomu, vytvoris bootovaci USB klic, spustis Ubuntu Live (bez instalace) a pak uvidis sam, jestli ti bude vypadavat obraz a bude doprovazen anomaliemi jako ted, bude zrejme problém v HW.

- U HW problému, prvni zkotrolujes stav komponentu na zkladni desce, teploty, zapojeni, disk, napajeni. Nasledovne zdroj etc. Uved minimalne jaké mas teploty pri tom vypadu.
"Ale jak to mam vedet kdy mi vypadne obraz ?" Programy na mereni teplot, maji zpravidla moznost tzv LOG ktery kdyz spustis, tak zapisuje v pozadi do zvoleneho souboru stav teplot.
* Zapisovat bude i po tom co ty nic nevidis na obrazovce. Tak kdyz pak restartujes PC, tak muzes nahlednou jaké teploty jsi mel.

- Windows uklada tak zvané Events o tom co se deje, mozna by mohli také neco napovedet o tvém problému.
* Do Event se dostanes bud spustenim z konsole, nebo z prikazového radku kde jen napises :

eventvwr

- Nebo si nech vypsat poslednich 10 pres PowerShell :

Get-EventLog -LogName System -Newest 10

* Popripade k prikazu dopis : -Message *description*

ukazuje mi tam toto
Index Time EntryType Source InstanceID Message
----- ---- --------- ------ ---------- -------
10218 apr 22 14:26 Information Service Control M... 1073748864 Typ spustenia služby Background Intelligent Tra...
10217 apr 22 14:26 Information Service Control M... 1073748864 Typ spustenia služby Background Intelligent Tra...
10216 apr 22 14:24 Error DCOM 10016 The description for Event ID '10016' in Source ...
10215 apr 22 14:24 Error DCOM 10016 The description for Event ID '10016' in Source ...
10214 apr 22 14:24 Error DCOM 10016 The description for Event ID '10016' in Source ...
10213 apr 22 14:22 Information Service Control M... 1073748869 V systéme sa nainštalovala služba....
10212 apr 22 14:22 Information Service Control M... 1073748869 V systéme sa nainštalovala služba....
10211 apr 22 14:22 Error DCOM 10016 The description for Event ID '10016' in Source ...
10210 apr 22 14:22 Information Microsoft-Windows... 6 File System Filter 'wcnfs' (10.0, 2006-11-24T09...
10209 apr 22 14:22 Information Microsoft-Windows... 20001 Driver Management concluded the process to inst...
ja sa v tom nevyznam pri pade mala karta teplotu 34 a procak 35
a milil som sa ked nabehne cierna ovrazovka neide ani zvuk nic proste pomoze len restart na tvrdo
v tej dobe co tam pise tie chyby bežal pc normálne

v tejto dobe mi to zblblo
10010 apr 22 12:15 Warning Display 4101 Display driver nvlddmkm stopped responding and has successfully recovered.
10009 apr 22 12:15 Warning Display 4101 Display driver nvlddmkm stopped responding and has successfully recovered.

Vyborne.
- Ted pouzij [DDU] a kompletne odinstaluj tvuj ovladac Nvidia. Na zaklade toho co uvadis (nvlddmkm) naznacuje o problému (crash) komunikace s ovladacem.
DDU na stahnuti : Display Driver Uninstaller Download version 18.0.1.1

- Naslednovne proved novou instalaci ovladacu pro tvou grafickou kartu a zkus to znovu.
"Kde mam stahnout ovladace ?" V prvé rade, zkus a nainstaluj ovladace z oficialni stranky MSI : NVIDIA Graphics DriverVersion 391.01

a milil som sa ked nabehne cierna ovrazovka neide ani zvuk

- To je normalni. Zrejme pouzivas zvuk pres port HDMI z grafické karty ? (viz reinstalace GPU)