Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí disk WD Elements nejde otevřít ani zformátovat

Dobrý den,
Mám externí disk WD elements 1078
Na disku ledka svítí je slyšet že jede
Pc disk vidí , jen ho vidí prázdnej a nic na disk nelze vkládat .
Pc mi nedovolí disk zformátovat
Už netuším jak se do něj dostat
Tak jestli někdo nemáte nějakou radu software s kterým bych disk opravil ?
předem díky

Změna předmětu, původně: Externí disk (host)
Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Omlouvám se , ale z odkazu který jsi mi poslal nedokážu najít žádný návod co přesně mám dělat + veškeré screenshoty a odkazy už jsou smazané . Disk sice v tuto chvíli vidím . Ve správci disku už není ani nepřiřazený ale "v pořádku " jenže pokud se chci do disku dostat napíše chybu Disk není přístupný , zařízení není připraveno a pokud ho chci ze správce disku zformátovat tak jen napíše operace formátování se nezdařila

Dokud jsem nerestartl pc tak vidět byl

takovou smrt jsem nedávno viděl. i když cvičně sledujeme smart parametry, tento nehlásil nic, jen šel špatně číst, pak přestal zobrazovat obsah a po dalších restartech už bios nevyčítal ani typ disku z eprom.

u externího disku může odejít i případný usb-sata převodník v pouzdru. ale obávám se, že tento nejlevnější shit od wd nic takového nemá, jde o odpad 2.jakosti s přímo připájeným usb konektorem k základní desce disku. odhadneš to pravítkem: pokud je délka jen těsně přes 100mm, není tam pro desku převodníku místo.
v případě že je po záruce, tak je na vyhození.

takovou smrt jsem nedávno viděl.

No tomu rikam optimismus .
Muj externi HDD na formatu "ext4" co pouzivam na Ubuntu pod Windows taky neotevru a v lepsim pripade je jako "nepristupny" nebo "RAW" , neni "inicialisé". (nemusi byt hned po nem, treba je problém ve formatu, mohla si ho naformatovat TV, neni poprvé co konópek rekne "jen cast pravdy")
* Muze zkusit i jiny kabel, na zkousku staci obycejny micro_USB kabel treba od telefonu nebo na tablet.