Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Steam klient error 7

Zdar,

nemá někdo zaručený tip, jak se zbavit Steam Error 7 ?

Internet mi normálně funguje, hry jdou stahovat z knihovny (Steamu), ale nezobrazuje se
v okně Steamu žádná nabídka, jen chyba 7:

[86667-steam-error7-jpg]

Narazil jsem na topic, který řeší celou řadu možností:
fix-steam-connection-error

Nechce se mi to všechno ale zkoušet, a danou chybu nechápu, když na ostatních PC je vše ok.
Samozřejmě jsem se díval do Firewallu, a je divné, že část aplikace funguje (stahování, online hry) a
část aplikace píše chybu 7.

Jakoby mělo problém jen integrované jádro internetového prohlížeče ve Steamu.

Jiný PC zapojený do stejného routeru funguje ok (Steam).

Kromě toho je to poněkud potuněný PC (6 jader s virtuálními 12-vlákny, 32GB atd....)
Možná proto si to nerozumí se Steamem.

H A H A !!!

Teď jsem ručně poodstřeloval služby Steamu a přiřadil hlavnímu procesu jen 2 vlákna... a tadááá jede.
Možná je tahle mašina na standardní provoz Steamu moc dobrá, netuším, ale už jsem blíž.

// UPDATE

Stačí spustit steam, počkat na chyby a postřílet procesy Steam Client webhelper:
[86698-spravce-jpg]

Toto vede k tomu, že služba Steamu se sama restartuje a korektně naběhne do spuštěné aplikace Steamu:
[86699-steam-error7-2-solution-jpg]

CHaa Chaaa. Tak na tohle nepříšli ani ve Steam poradně.

Vyresil jsi to, coz je nejdulezitejsi, ale stejne zbyva odpoved na otazku Proc.

Tech procesu steam webhelper mam aktualne pet, takze normalni situace. Tim, ze je odstrelis, tak protoze je to nepovinna soucast, zacne to nahle fungovat.

Napadaji me teda dve mozna vysvetleni: Kdyz je aplikace spustena, chce ji Steam vyuzit, ale nejde to, tak ceka. Pak pretece nejaky cas a vyhodi chybu.

1. Steam webhelper neni povolena ve firewallu.

2. Zasekne tu aplikaci steam webhelper nejakej antivirak, kterej tam mas a nedovoli ji komunikovat ven.

Mrkni na to.