Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zaloha dat z win servera na Synology

Klient ma nove Synology 2x2TB, na ktore si zalohuje Win server. Predovsetkym uctovnictvo a data nejake. Na zalohy pouziva Cobian, ktory ma vsak taku blbu vlastnost...nevie robit synchronizaciu (mozno vie, ale ja neviem) do jedneho adresara.
Pri plnej zalohe robi nove adreara podla datumu a stare ponechava, pri inkrementalnej zase robi rozdiely, ale rozhadzuje ich zase do adrearov podla datumu, co pri naslednej rekonstrukcii nie je bohvieco.
Chyba mi tam klasicke nastavenie, ktore poznam z rsyncu, alebo Always Syncu z Win.
Problemom nasrtavenia Cobianu je totizto to, ze ma zachvilu plny disk a ked zmaze data cez zdielanie, idu do kosa a disk je stale plny, takze treba vymazat kos daneho disku a kedze ide o 100000 malych suborov trva to dlho...atd.
Otazka teraz je ako dosiahnut nasledovny scenar...iba jeden adresar na jednu zalohovaciu ulohu a robit len rozdiely.
Otazka je ci to to riesit sw pod win serverom alebo priamo zo Synology.
Moznosti vidim nasledovne...rozbeha rsync pod win (asi len cez cygwin), pouzit Always Sync, ktory pouzivam aj u seba, alebo pouzit sw balicek dostupny na Synology, ale v tych sa nevyznam.
AlwaysSync je ok, ale obcas s nim mam problem pri jeho spustani ako planovanej ulohy.
Nechcem vynachadzat koleso, takze aky je best practice?

Otazka je ako je na tom FreeFileSync s protkolmi...zalohovat chcem cez ftp, nie cez smb a ako je to s jeho pravidelnym spustanm...ako som povedal AlwaysSync je super, ale nemozem sa nanho 100% spolahnut, ze sa mi bude spustat kazdy den o 15:00...uz sa mi velakrat stalo, ze proste zlyhal.

Spouštět budeš přes naplánované úlohy. Vytvoříš, co potřebuješ, uložíš jako dávkový soubor a při spuštění předáš jako parametr.
Ty chceš synchronizovat a chceš to dělat přes FTP? To není ideální kombinace - zbytečně to zdržuje, protože FTP není ideální na předávání informací o souborech.
Jinak FreeFileSync umí jako zdroj i cíl SMB, SFTP i FTP.

Nie celkom...staci mi prirastkova zaloha, ale tu ked nastavis v Cobiane on to robi tak, ze v dany den vytvori adresar a tam nakopiruje zmenene subory pricom stare zostanu v povodnom adresari. A to pri obnove dat nie je zrovna stastne riesenie.
Klasicke snc nastroje spravia jeden sync a ten potom opakuju...nevytvaraju ziadne adresare s datumom...naco aj.
Tento Cobian styl je dobry pri full zalohach, ked to mas pekne odstupnovane po datumoch a vies si vybrat, z ktoreho dna pouzijes zalohu.
Mam pocit, ze Cobian proste nevie robit klasicku synchronizaciu medzi dvoma dirmi.