Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace Windows 10 Home 64-bit

Zdravím, potřeboval bych poradit s notebookem 2 v 1 UMAX VisionBook 10Wi-S. Snažím se na něj nainstalovat Windows 10 Home 64-bit, jelikož to nešlo, tak jsem tam zatím nainstaloval 32-bit verzi. Pokud však vytvořím bootovací USB s 64-bit verzí přes MediaCreationTool od Microsoftu a nebo nahraji čisté ISO na USB přes RUFUS, tak se bootovací USB vůbec nespustí i když ho v BIOSU nastavím, aby se spouštělo jako první, stejně jako když otevřu boot menu a vyberu přímo USB, tak se stejně spustí klasická 32-bit verze z disku. Procesor podporuje 64-bit (Intel Atom® x5-Z8350). Děkuji

- Tak. Zakazat "Secure-Boot" + vytvorit instalacku UEFI at urcite zkus jestli mu to za to stojii.
- Nebo at prekopiruje instalacku alespon na prazdné pred-formatované USB - "FAT32" (hlavne tam musi byt prezentovana i slozka EFI).
* Me uz to tak nekolikrat usnadnilo nejaké problémy s instalaci, bez potreby pouzivat SW, opravdu jen ciste presunout obsah ISO na USB FAT32..

- Zarizeni neznam, ale u jinych vyrobcu jsem se potkal s tim, ze instalace sla jen pres recovery obrazem "recovery-image.zip" / install.swm + boot.wim, kde u tech Windows tabletu a 2v1, Surface etc byla moznost boot jiného OS umyslne odstranena, aby tam nemohl uzivatel instalovat jiny OS nez ten co vytvoril vyrobce.
* Videl jsem to hlavne v pripadech, kdy lidé chteli na misto OS Windows android. Kde nic jiného nez dany OS vyrobcem tam pres zamklej bootloader dat nesel.

Vlez do Bios, kde prepni uefi na legacy, vypni Secure boot.

Z ISO W10 si otvor príkazový riadok cmd.exe, a zmaž na pevnom disku nultý sektor nástrojom Diskpart.exe - Clean.

Prvý sektor na aktívnom oddiele si drží veškerý binec po predošlých systémoch, logických deleniach disku, programovej tabuľky a o Biose. Je nutné sa ho zbaviť.

Formát alokačnou tabuľkou NTFS na MBR-ko. (Na GPT sa vybodni).

Jde o to, že se operační systém zasekl v nekonečné smyčce kvůli chybě při instalaci aktualizací a nemohl jsem se dostat jinam než do BIOSU, protože se neustále restartoval. Vytvořil jsem proto bootovací USB, ale nevěděl jsem zda tam právě byla verze 64-bit nebo 32-bit. Jelikož se jedná o verzi s 2 GB RAM a 32 GB paměti, tak dám na vaše rady a nechám tam tu 32-bit verzi. Pak tedy nastává další problém, a to že když stáhnu ZIP soubor ze stránek výrobce umax-VisionBook-10Wi-S a nainstaluji ovladače, které obsahuje, včetně chipsetu, tak ovladače jako kdyby se nenainstalovali, nebo nefungovali. Například jsem instaloval ovladače WiFi a ta stále nefunguje, stejně jako nejde dotyková obrazovka. Děkuji

1) Co bych ti poradil, je extrahovat-rozbalit ten ZIP (10WiS_drivers.zip) treba na plochu.
2) Nainstalovat ovladace co jsou, nebo jsou prezentované v podobe instalacniho package ".exe"
3) Pro ten zbytek, otevrit "spravce zarizeni".
4) U polozek kde je vykricnik nebo jsou neznamé zadat :
"Pravy klik" -> "Aktualizace" -> "Vyhledat v PC" -> zvolit tu tvou rozbalenou slozku na plose -> "Aktualizovat".
* :i: Musi byt oznacena i volba vyhledavani i v pod-slozkach.
(tento zpusob zvol, jelikoz nekteré nemaji vlastni exe , ale potrebné soubory instalacni k zavedeni v podobe : .cat, .inf, .sys, .ini etc /nejsou executable)

Tak se mi nějak podařilo uvést do provozu dotykovou obrazovku a tu Wi-Fi. Ale nejdou mi instalovat ovladače audio. Vpravo dole je reproduktor s červeným křížkem a ve správce zařízení je jediné zařízení s vykřičníkem (Multimediální adaptér) a ten nejde aktualizovat.