Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava do 17000 Kč

https://www.czc.cz/2e268ogfrugnr9kc5g2fg1bfg4/seznam

Nějaká rada, jestli je sestava v pořádku? Nebo jeslti mám nějakou komponentu vyměnit? Jestli stačí mATX deska nebo musim mít ATX v čem jsou výhody a o co přijdu když bych dal jen mATX.
Chci si pořídit PC pro takové to každodenní používání. Plus modelování v CAD systémech a sem tam hraní her. Cena bez klávesnice a monitoru max 17000Kč.
Předem děkuji za rady.

Změna předmětu, původně: PC SESTAVA (host)

Jěště se chci zeptat do 4pinu se větráček 3pin asi nedá dát? a jestli jsou nějaký redukce nebo rozdvojky na větráky...
Na desce jsou jen 3x4pin jeden je na chladič od CPU, takže jsou jen dva volné. Zajimalo by mě jestli se dá nějak vyřešit aby se dalo víc větráčků než dva. Nevím jak se tohle řeší.

Jěště se chci zeptat do 4pinu se větráček 3pin asi nedá dát?

Ano jde. Jen ti po zasunuti pacek bude pre-byvat jeden PIN.
Kdyz se podivas poradne tak uvidis, ze ten 4xPIN konektor tam ma takovou packu, ktera prekryva 3xPIN.
(vyhrazeni prave pro 3xPIN FANs)
[LGA775install_pwm.jpg]

- Ano existuji rozdvojniky (adaptéry/spliter) které zapojujes na "PWM", "MOLEX", "SATA", ale tim stracis moznost nastaveni invidualniho RPM vetrniku.

[Priklad] :
• Adapter na urovni SATA : ODKAZ ZDE
• Spliter pro PWM 4PIN : ODKAZ ZDE
* Zkratka mas na vyber, v pripade ze chces pouzit vice 12V FANs, bych radeji pouzil adaper na vetvy SATA.

Staci jeden dopredu, jeden dozadu. (je to od bedny k bedne, zalezi také na velikosti ventilatoru, prutoku vzduchu -- m^3/h)
2x FAN v cele muze mit své vyhody, ale také to nemusi zmenit vubec nic, az na vysi ('noise' / dB) hlucnost..

TiP ~ Za tu samou cenu, muzes zvolit Zalman S2 + magnetické prachové filtry, jen musis dopredu koupit jeden FAN treba ten Artic F12 od RMX ktery je za tu cenu je velmi doby + PWM / regulace otacek (zadni je jiz pribalen)
* Bohuzel blissi informce o kvalite ti dat nemohu. Na tvou sestavu, s tak nizkym TDP nepotrebujes vylozene zaklad na BigTover s 5 ventilatorama ;-)